niebieski masażer do skóry głowy

Jak właściwie korzystać z masażera głowy?

Duża popularność, jaką zdobywa sobie dziś masażer głowy (oferuje go np. Cocolita) sprawia, że nie brakuje osób zainteresowanych przetestowaniem tego rodzaju rozwiązania. Nie wszyscy użytkownicy wiedzą jednak, jak z niego korzystać. Także ich wiedza na temat skutków działania masażera bywa ograniczona. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak korzystać z podręcznego masażera.

Jak używać masażera do skóry głowy?

Choć masażery przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy różnią się między sobą, zdecydowana większość działa na podobnych zasadach. Jeśli będzie się przesuwać urządzenie po skórze głowy, ta będzie masowana we właściwy sposób. Masażer do skóry głowy nie jest rozwiązaniem trudnym w użyciu. Nawet nowicjusz nie powinien mieć więc większego problemu z wykorzystaniem go.

Oczywiście, efekt masażu można wzmocnić. Najpopularniejszym sposobem na podniesienie wynikających z niego korzyści jest zastosowanie peelingu do skóry głowy przed właściwym zabiegiem. Dzięki temu sprawnie można pozbyć się martwego naskórka. Po jego usunięciu używanie masażera będzie jeszcze łatwiejsze, a wykonywana przez niego praca – bardziej efektywna.

Czas trwania masażu nie zawsze jest taki sam. W profesjonalnych salonach kosmetycznych i w salonach SPA masażer do głowy może być wykorzystywany nawet przez czterdzieści minut. Zwykle nie mamy jednak czasu na aż tak długie zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli więc będziemy masować głowę regularnie, pięciominutowy zabieg z pewnością okaże się wystarczający.

Masażer do skóry głowy – jak dbać o urządzenie?

Jak wyjaśnić to, że nie wszystkie osoby, które zaopatrzyły się w masażer, są zainteresowane sposobem jego wykorzystywania? Bardzo często winę za taki stan rzeczy ponosi niewłaściwa troska o sprzęt. Jeśli masażer głowy ma być skuteczny, zawsze musi być czysty. Jego mycie jest obowiązkiem po każdym użyciu, wskazana jest przy tym również jego regularna dezynfekcja. Jeśli pominie się zabiegi tego rodzaju, na urządzeniu szybko zaczną zbierać się bakterie, tłuszcz, brud i złuszczony naskórek. Co gorsza, wszystko to wróci na włosy podczas wykonywania kolejnego masażu.