kominek na wosk zapachowy

Jak wykorzystać kominek zapachowy?

Aromaterapia z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna. Ma wiele zalet, takich jak eliminowanie bólów głowy, polepszenie jakości snu czy zwiększenie poziomu energii. Jak wybrać kominek zapachowy, by bezproblemowo rozprzestrzenić piękny zapach w domu?

Terapia zapachem

Jedną z najprzyjemniejszych form używania olejków zapachowych jest rozprzestrzenianie ich za pomocą kominków zapachowych. Jest to sposób wyjątkowo łatwy i jednocześnie skuteczny.

Kominki zapachowe są to najczęściej ceramiczne figurki, które mają formę wieżyczki, na szczycie której umieszczona jest miseczka. Do miseczki wlewamy wodę oraz kilka lub kilkanaście kropli ulubionego olejku. Na dole zapalamy bezzapachowy podgrzewacz i… czekamy na efekt.

Wosk zapachowy – co trzeba wiedzieć?

Olejki aromatyczne to nie wszystko, co możemy wykorzystać, gdy chcemy poprawić sobie nastrój. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wosk.

Kominek na wosk ustawiamy w dogodnym miejscu. Wosk wkładamy do miseczki i zaczynamy podgrzewać. W krótkim czasie topiący się wosk rozprzestrzeni po mieszkaniu piękny zapach.

Wosk może być stworzony z różnych surowców. Wyróżniamy wosk parafinowy, który wolno się rozpuszcza oraz roślinny, który się nie kruszy. Kominek na wosk sprawdzi się do każdego rodzaju. Każdy z nich jest wzbogacony o olejki zapachowe.