preparat na kurzajki

Preparat na kurzajki – łatwo, szybko i bezpiecznie.

Kurzajki to nieestetyczne zmiany skórne powstające najczęściej na stopach i dłoniach. Chociaż te chropowate grudki zazwyczaj są niebolesne, ze względu na występowanie w widocznych miejscach, stanowią przykry defekt kosmetyczny. Niestety wirus HPV, który odpowiada za pojawienie się brodawek, jest bardzo zaraźliwy. Z łatwością rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt, często też występuje rozsianie infekcji. Sprawdź jaki preparat na kurzajki pomaga skutecznie zwalczyć ten uciążliwy problem!

Lek na kurzajke bez recepty: powszechny problem = duży wybór. 

Według szacunków, prawdopodobnie około 80% populacji jest nosicielem wirusa HPV. Ze względu na skalę problemu, istnieje szeroki wybór ogólnodostępnych i skutecznych sposobów leczenia farmakologicznego. Nieinwazyjne, tanie i proste w użyciu środki są podstawowym sposobem walki z tym łatwo rozprzestrzeniającym się i krępującym problemem. Lek na kurzajke bez recepty, opiera się najczęściej na:

  • metodzie krioterapii, tj. wymrażania brodawek;
  • składnikach mających działanie zmiękczające i złuszczające;
  • naturalnych składnikach jak. np glistnik jaskółcze ziele.

Największą popularnością cieszą się dwa pierwsze typy produktów.

Preparat na kurzajki – kwas salicylowy i mlekowy. 

W sprzedaży dostępna jest bogata oferta wyrobów medycznych mających w składzie substancje złuszczające. Najbardziej skuteczny jest preparat na kurzajki, który łączy w sobie działanie kwasu salicylowego i mlekowego. Kwas salicylowy charakteryzuje się silnymi właściwościami keratolitycznymi, dzięki którym zmiękcza zmieniony chorobowo naskórek i ułatwia jego usunięcie. Kwas mlekowy uzupełnia proces leczenia, hamując intensywne rogowacenie i skutecznie niszcząc tkanki brodawki. Taki środek na kurzajki wymaga systematycznej aplikacji na skórę najczęściej przez kilka tygodni, w zależności od wielkości zmian i indywidualnej reakcji organizmu. Istotne jest też właściwe przygotowanie skóry przed nałożeniem płynu. Innym rozwiązaniem, lubianym ze względu na wygodną aplikację, są specjalne plastry zawierające kwas salicylowy.

Środek na brodawki – skuteczność wymrażania.

preparat na kurzajki

Bardzo popularny i wygodnym rozwiązaniem jest też krioterapia, która prowadzi do uszkodzenia tkanek zakażonych wirusem za pomocą niskiej temperatury. Jest to łatwa i bezpieczna metoda, szybko przynoszą zadowalające efekty. Środek na kurzajki korzysta z tej samej techniki zamrażania, która jest stosowana w gabinetach lekarskich. Pojemnik z aerozolem pozwala na precyzyjne zamrażanie brodawki, bez naruszania zdrowej skóry. Zabieg warto poprzedzić odpowiednim zmiękczaniem zmiany skórnej, stosując preparat zawierający kwas lub delikatnie spiłować zrogowaciały naskórek. Bardzo często wystarczy jednorazowe zastosowanie sztyftu wyrażającego, a kurzajka odpada samoistnie w ciągu dwóch tygodni. Ze względu na niedużą bolesność i bezpieczeństwo, metoda ta polecana jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia.