Proporcje oksydantu i farby

Jeśli decydujemy się na to, aby farbować swoje włosy samodzielnie, to musimy przede wszystkim nabyć wiedzę, jak to robić, a także jak mieszać farby z oksydantami. Jest to bardzo ważne w przypadku farb fryzjerskich, bo te drogeryjne maja dołączoną emulsje koloryzującą i dobranym do nich oksydantem. Jednak każda farba fryzjerska jest do kupna oddzielnie z oksydantem. Tym sposobem jesteśmy zmuszeni do dobrania odpowiedniego utleniacza do farby, a także do efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Jak mieszać farby i oksydanty

Jeśli chodzi o oksydanty to na rynku występują one w różnych stężeniach. każde stężenie to zdecydowanie inny efekt, jaki możemy osiągnąć. Należy więc pamiętać, aby rozważnie je dobierać, bo tylko to pozwoli nam na zapewnienie sobie efektu, który jest tak pożądany. Ponadto stężenia dobiera się nie tylko pod dana markę farby i jeśli chodzi o efekt, ale także pod rodzaj włosów, który jest kluczowy.

Oksydant i farba jednej firmy

Jeśli chodzi o oksydant i farbę to należy dobierać je w taki sposób, aby wszystko było jednej marki. Wtedy mamy pewność, że każdy składnik idealnie się połączy, a także, że uzyskamy opis, jak łączyć dane składniki. Jest to bardzo ważne, bo instrukcja pozwoli nam na dobranie farby i oksydantu o właściwych proporcjach. Należy bowiem pamiętać, że zupełnie inne proporcje dodaje się do farb koloryzujących, a zupełnie inne np. do rozjaśniających lub typowych rozjaśniaczy. Wszystko, a właściwie każdy krok jest tutaj bardzo ważny i istotny, a także do każdego należy się stosować, aby nie tylko uzyskać pożądany efekt, ale także nie zniszczyć włosów.

Zbyt mocny i zbyt słaby oksydant

Jeśli chodzi o oksydanty to i zbyt słaby i zbyt mocny sprawi, że uzyskamy niepożądany efekt koloryzacji. Ten zbyt słaby bardzo często zmieni tylko odcień włosów, a w przypadku siwych nie dokładnie je pokryje. Zbyt mocny natomiast najprawdopodobniej znacząco pogorszy kondycję włosów, a także w wielu przypadkach je spali i te będą nadawały się tylko do ścięcia, dlatego stężenie należy dobierać rozważnie.

Więcej produktów na stronie https://trena.pl/188-oksydanty