Prostowanie czy modelowanie – Jak wygładzić włosy?

Włosy wygładzone o wiele lepiej się prezentują. Wydają się zdecydowanie zdrowsze i bardziej zadbane. Jednak kiedy będziemy je codziennie katować prostownicą, to efekt po czasie będzie odwrotny od zamierzonego, bo popalone włosy nigdy nie będą wyglądać dobrze. Zdecydowanie lepiej jest modelować włosy z użyciem szczotki do modelowania. To również zapewni świetne efekty, ale jednak niszczy włosy zdecydowanie mniej.

Bardzo szybkie wygładzenie włosów po myciu

Za pomocą szczotki do modelowania możemy bardzo szybko wygładzić kosmyki tak, aby wyglądały one zdrowo i bardzo korzystnie. Plusem modelowania włosów na szczotce jest to, że włosy są odbijane u nasady, więc, mimo że są proste i wygładzone nie tracą one na objętości. Całość więc prezentuje się niezwykle korzystnie tak jak po wizycie w salonie profesjonalnym. Jednak, aby tak się stało to należy wybrać szczotkę odpowiednią nie tylko jeśli chodzi o model, ale także materiał, z jakiego zrobiona będzie szczotka i jej grubość. To bowiem właśnie grubość decyduje o tym, jaki finalnie efekt osiągniemy.

Jak dobierać szczotkę do modelowania

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na dobraniu jej grubości. To właśnie grubość pozwoli nam na odpowiednie odbicie włosów od nasady, a wygładzenie końców włosa. Osoby z długimi włosami nie powinny raczej wybierać szczotki o grubej średnicy, bo to zdecydowanie utrudni pracę. Wyjątkiem jest fryzura na boba, która zdecydowanie lepiej się prezentuje, kiedy wybierzemy szczotę do modelowania o grubszej średnicy. Jeśli chodzi o włosy dłuższe niż te do ramion, to najlepiej wybierać te grube lub te elektryczne. Praca stanie się dzięki temu o wiele szybsza i przyjemniejsza, a także zdecydowanie zdrowsza dla włosa. Będą one bowiem wyglądały dobrze już po samym suszeniu na szczotce, więc całkowicie można wyeliminować korzystanie z lokówki czy prostownicy, co pozwoli włosom odetchnąć. Zaczną one o wiele szybciej rosnąć, a raczej przestaną się łamać i będą wyglądały na zdecydowanie dłuższe.