Sunone – budowa i właściwości lampy

Do stworzenia manicure hybrydowego i żelowego w warunkach domowych trzeba posiadać dobrej jakości lampę UV, która ma adekwatną do naszych potrzeb moc i potrafi w możliwie najkrótszym czasie na utwardzenie położonej na płytce paznokcia warstw lakieru lub też żelu.

Żywotność

Jeżeli faktycznie manicure i pedicure będzie wykonywany w domu to nie trzeba się martwić o żywotność lampy. Ustawia się ją zwykle obok reszty akcesoriów kosmetycznych, a następnie używa w sposób zalecony na zakupionej instrukcji, która zwykle leży w pudełku po zakupionym sprzęcie.

Sunone lampa UV to wyjątkowo dobry sprzęt, który szybko się nie zużyje, jeżeli tylko będzie używany prawidłowo. Jeżeli jednak lampę zakupi profesjonalistka i zaniesie ją w tym celu do swojego salonu kosmetycznego to lampa będzie się zużywać siłą rzeczy szybciej – nie trzeba się jednak w dalszym ciągu martwić, ponieważ producent przygotował ją na około 50 000 godzin świecenia.

Cechy

Lampy Sunone wyposażone są w czujniki i czasowe włączniki naświetlania, z których każdy potrzebny jest w innym przypadku. Można ustawić czas świecenia lamp na 10, 30, 60 i 99 sekund – ostatni tryb sprawdza się najlepiej przy utwardzaniu grubej warstwy budującej żelu. W trybie tym moc urządzenia z sekundy na sekundy rośnie zapewniając paznokciom odpowiedni poziom utwardzenia i gotowość do położenia kolejnej warstwy manicure.

Panel, na którym ustawiana jest okrągła lampa jest przyczepiony do rzeczonej lampy magnesami, dzięki czemu łatwiej jest go zdjąć w przypadku wykonywania pedicure.