Kolczyk do sutka

Najbardziej intymny rodzaj piercingu

Piercing intymny to jeden z licznych rodzajów modyfikacji ciała, specyficzny ze względu na umiejscowienie kolczyka na sutkach, genitaliach lub w ich okolicy. Niektóre rodzaje mają zakorzenienie w plemiennych rytuałach wchodzenia w dorosłość, inne pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną, a niektóre kolczyki intymne mogą nawet urozmaicić grę wstępną. Niezależnie od tego, w jakim celu wykonuje się takie przekłucie, odpowiednio wykonany piercing intymny może stać się nieszablonową ozdobą ciała. 

kolczyk intymny serduszko

Dla kogo przeznaczony jest piercing intymny? 

Przekłucia miejsc intymnych to zabieg wykonywany przez piercerów na osobach pełnoletnich. Niektóre rodzaje kolczyków intymnych, jak Prince Albert czy Triangle piercing, można wykonać dopiero po konsultacji, gdyż budowa anatomiczna na pozwala – dobór niewłaściwego przekłucia lub zbyt grubej biżuterii może utrudniać oddawanie moczu. Istnieje jednak wiele rodzajów piercingu intymnego wykonywanych poprzez przekłucie nawisów skórnych, dzięki czemu ingerencja jest mniejsza. 

Intymny piercing a intymne sytuacje

Kolczyki intymne (tutaj) są częstym wyborem osób, które chcą urozmaicić swoje życie seksualne. Warto jednak pamiętać, że piercing intymny jest często wykonywany w miejscach dobrze ukrwionych i unerwionych, a niewłaściwa higiena czy nadmierne poruszanie ozdoby może skończyć się dyskomfortem lub infekcją. Kolczyki Frouchette czy Guische podczas gojenia mogą być przyczyną bólu podczas siedzenia. Do piercingu intymnego zalicza się również przekłucie sutków, na co powinny zwrócić osoby karmiące lub planujące karmić piersią. Właściwie zagojone kolczyki intymne mogą jednak być atrakcyjną ozdobą, sprawiać dużo przyjemności i stać się źródłem nowych doznań.