peeling do skóry głowy

Wszystko, co trzeba wiedzieć o peelingu skóry głowy

Peeling skóry głowy jest jednym z najłatwiejszych sposobów pielęgnacji nie tylko włosów, ale również skóry. Można wykonać go z pomocą specjalistycznych kosmetyków, ale również używając produktów, które każda z pań ma w kuchni. Co trzeba wiedzieć, by peeling skóry głowy przeprowadzić prawidłowo?

Peeling skóry głowy – co to jest?

O konieczności wykonywania peelingu wie każda kobieta. Najczęściej jednak koncentrujemy się na skórze, by złuszczyć stary naskórek. Błąd! Skóra głowy również wymaga pielęgnacji.

Peeling do skóry głowy to sposób na pozbycie się martwego naskórka. Dzięki temu łupież, świąd głowy czy wypadanie włosów przestaną być naszym problemem. Włosy będą rosły szybciej, przestaną wypadać, a fryzura zwiększy swoją objętość.

Peeling do skóry głowy pomaga również w regulowaniu wydzielania sebum, dzięki temu włosy nie będą przetłuszczone.

Jaki wykonać peeling?

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich kosmetyków. Peeling do skóry głowy można wykonać używając wyłącznie tego, co znajduje się w każdej kuchni. Cukier, kawa czy sól idealnie nadają się, by dodać je do szamponu i delikatnie wmasować w skórę.

Warto jednak również skorzystać z kosmetyków przeznaczonych do peelingu. Peeling enzymatyczny do skóry głowy przeznaczony jest dla osób wrażliwych. Używając peelingu mechanicznego można podrażnić naskórek. Peeling enzymatyczny do skóry głowy nie wymaga tarcia, wystarczy go wyłącznie spłukać po kilku chwilach.

Decydując się na peeling mechaniczny wystarczy nałożyć preparat na włosy i delikatnie go wmasować. Peeling skóry głowy należy wykonać na włosach, które wcześniej zostały umyte. Następnie spłukujemy dokładnie wszystkie drobinki, które znajdują się na włosach.

Na początek peeling można stosować raz na tydzień, gdy stan skóry oraz włosów ulegnie poprawie można zredukować ilość peelingów do jednego na 2 tygodnie, a nawet na miesiąc. Wszystko zależy od tego w jakim stanie znajdują się włosy i skóra głowy. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc osiągnąć trwałe efekty, należy peeling przeprowadzać regularnie.