krem na rozstępy

Co powinno znaleźć się w kremie na rozstępy?

Rozstępy nie są groźne dla zdrowia, lecz obniżają samoocenę u kobiet i powodują pogorszenie samopoczucia. Dlatego tak ważne jest umiejętne zapobieganie pojawieniu się rozstępów oraz stosowanie odpowiednich preparatów na rozstępy. Na pewno dobrze dobrany oraz stosowany krem na rozstępy potrafi zmniejszyć widoczność rozstępów.

Kiedy sięgnąć po balsam lub krem na rozstępy?

Po balsam na rozstępy sięgamy, gdy na skórze pojawią się charakterystyczne zmiany(tzw. tygrysie paski). Zmiany te pojawiają się zwykle w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, która jest osłabiona i utraciła swoją elastyczność. Najczęściej rozstępy pojawiają się na:

– udach,

– biodrach,

– brzuchu,

– ramionach,

– pośladkach,

– plecach.

Rozstępy na udach mogą pojawić się nawet u kobiet szczupłych i aktywnych fizycznie. Rozstępy to także problem dla kobiet, które są w ciąży oraz dla nastolatków w okresie dojrzewania. Najskuteczniej można walczyć z rozstępami, gdy są w fazie początkowej, zapalnej, gdy są koloru czerwonego. Kolejna faza następuje, gdy stają si białe i są utrwalone. Działać należy od razu, gdy tylko zobaczymy pierwsze objawy rozciągniętej skóry.

Jak ma działać maść na rozstępy?

Maść na rozstępy ma przede wszystkim za zadanie regenerować, nawilżać oraz wzmacniać skórę. Do składników skutecznie działających na rozstępy zalicza się:

– ekstrakt z bylicy bożego drzewka, który działa wzmacniająco na skórę i ją tonizuje;

– ekstrakt ze świecznicy groniastej, który nawilża i koi skórę;

– ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który działa wzmacniająco na skórę i uszczelnia naczynka krwionośne;

– ekstrakt z żeń-szenia właściwego także wzmacnia skórę;

– proteiny jedwabiu mające właściwości uelastyczniające i wzmacniające skórę;

– kofeina pobudzająca mikrokrążenie oraz ujędrnia;

– ekstrakt z bluszczu pospolitego ujędrniający i wzmacniający naczynka krwionośne.

Krem czy balsam na rozstępy powinien posiadać, co najmniej jeden z powyższych składników, a najlepiej kilka, aby jednocześnie nawilżać, wzmacniać oraz ujędrniać skórę.