krem-na-rozstepy

Czy można poradzić sobie z rozstępami?

Mówi się, że rozstępy to dolegliwość, jaka dotyka tylko kobiety w ciąży. Błąd! To fakt, że w dużej mierze jest to przypadłość jaka nęka wszystkie kobiety, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić. Nie będą potrzebne od razu zabiegi chirurgiczne. Warto spojrzeć bowiem na kosmetyki, jakie dedykowane są na rozstępy. Ich dostępność jest duża. Można otrzymać je w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych.

Składniki kremu na rozstępy

krem-na-rozstepyNajlepszą i bezpieczną propozycją jest krem na rozstępy, który na dodatek jest bardzo łatwy w aplikacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie składniki zawiera taki kosmetyk. Po to chociażby, aby mieć pewność, że ma się do czynienia nie tylko ze skutecznym produktem, ale takim, który jest w pełni bezpieczny dla organizmu człowieka. O jakich składnikach m.in. mowa? Otóż w składzie powinien znajdować się nie tylko olej z awokado, ale również olej ze słonecznika. Kolejnymi składnikami są olej lniany, masło shea, masło kakaowe, kwas hialuronowy, witamina E, D-panthenol i alantonina. Krem na rozstępy o dobrym składzie znajdziemy w tym sklepie.

Dla kobiet w ciąży

To fakt, że najczęściej rozstępy pokazują się lub uwydatniają w okresie ciąży. Nie tylko na udach, w obrębie brzucha, ale również na piersiach. Im wcześniej rozpocznie się pielęgnacja kosmetyki na rozstępy, tym lepiej. Tym szybciej będzie można się ich pozbyć. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby używać składników, jakie są bezpieczne w ciąży, a także w okresie karmienia.