Czy szampon Kemon może sobie poradzić z… lokami?

Każdy posiadacz loków wie, że są to włosy trudne w pielęgnacji i – delikatnie mówiąc – mocno nieogarnięte. Jak z takimi włosami „radzi sobie” szampon Kemon? Jak jego składniki aktywne oddziałują na skądinąd niesforne loki?

Pielęgnacja optyczna

Szampony marki Kenom działają nie tylko na same loki, ale też (a może przede wszystkim) na strukturę włosów. Ich składniki aktywne ułatwiają rozczesywanie, a także modelowanie pasm. Dzięki temu prezentują się one zdrowo i to w każdych warunkach pogodowych. Odżywienie tychże włosów poprawia też ich sprężystość, co w przypadku loków, znacznie poprawia ich charakterystyczny skręt. I choć uzyskany w ten sposób efekt na charakter głównie optyczny, to jednak wiąże się on ze wzmocnieniem włosa.

Właściwości loków i nie tylko

Co ważne, szampony Kemon nie oddziałują wyłącznie na strukturę włosa. Sprawiają one również, że loki przestają się puszyć i nie są tak wrażliwe na bezpośrednie działanie wilgoci. W praktyce oznacza to, że wyglądają one dobrze nawet w deszczu, co już samo w sobie świadczy o ich zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Na koniec warto podkreślić, że przeznaczone do loków szampony marki Kemon, wyróżniają się lekką konsystencją, która nie obciąża nadmiernie włosów. Między innymi to właśnie dlatego są to produkty, które można stosować na co dzień i to bez ryzyka uszkodzenia włosów.

Podsumowując, szampon Kemon może skutecznie pielęgnować loki, aczkolwiek musi on charakteryzować się optymalnym składem. Niestety większość szamponów tej marki jest ukierunkowana na inne rodzaje włosów.