Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Nasza twarz nie ma łatwego życia. Latem narażona jest na działanie słońca, zimą niszczy ją wiatr i mróz. Nie ma się czemu dziwić, że wiele kobiet boryka się z problemami skórnymi. Jak walczyć z niedoskonałościami skórnymi, by jak najdłużej cieszyć się piękną i jędrną skórą?

Tylko bez chemii!

Mróz, słońce, brudne powietrze czy wiatr są nie do uniknięcia. Taki mamy klimat i nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić, ale dlaczego dobrowolnie wiele kobiet decyduje się obciążać skórę dodatkowymi problemami? Chemia, bo o niej mowa, jest w naszym życiu wszech obecna.

Wklepujemy, wmasowujemy i dodatkowo obarczamy naszą skórę substancjami chemicznymi, które powstają w laboratoriach. Kosmetyki pełne są konserwantów, syntetycznych barwników, czy sztucznych kompozycji zapachowych.

Kosmetyki naturalne skoncentrowane są na naturalnych, rodzimych ziołach, które od wieków możemy znaleźć w polskich ogrodach i na łąkach. Olej z konopi siewnej przeznaczony do problemów cery tłustej oraz trądzikowej idealnie radzi sobie z wszystkimi niedoskonałościami tłustej cery. Bergamotka reguluje prace gruczołów łojowych, a olej z migdałów to naturalne bogactwo witamin i minerałów. Polny warkocz mazidło konopne to specyfik, który w krótkim czasie poprawi kondycję skóry i sprawi, że będzie nawilżona i zregenerowana.

Nie tylko my się liczymy

Kolejnym argumentem, który przemawia za naturalnymi kosmetykami, jest dbałość o środowisko i naturę. Polny warkocz kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Dodatkowo zapakowane są w eleganckie, estetyczne szklane opakowania, które wyglądają jak wyciągnięte z babcinej szuflady.

Bardzo ważna jest również możliwość wykorzystania pojemnika po naturalnych kosmetykach powtórnie. Dzięki temu nie ma konieczności produkowania pojemników, które zostaną wykorzystane wyłącznie raz, a następnie przez wiele lat będą rozkładały się zanieczyszczając środowisko.

Więcej na: https://lavandin.pl/pl/producers/polny-warkocz-1533891471.html