opalona kobieta na plaży

Dotyk słońca w pudełku – jak stosować samoopalacz?

Lato kojarzy się z opalenizną. Bez trudu można jednak mieć ją przez cały rok. Wystarczy tylko postawić na dobry i sprawdzony samoopalacz do twarzy, który daje długotrwały i naturalny efekt. To właśnie rozwiązanie tajemnicy, jaka stoi za piękną i muśniętą słońcem skórą. Jak stosować samoopalacz?

Zawsze zgodnie z instrukcją

Na każdym samoopalaczu znajduje się dokładna informacja na temat tego, jak powinno się go użyć. Przebieg aplikacji jest ściśle uzależniony od składu oraz konsystencji samoopalacza. Jak łatwo się domyślić produkt w kremie będzie nakładało się inaczej niż samoopalacz w piance. W związku z tym dobrze jest przeczytać informację zawartą na opakowaniu i dokładnie się do niej zastosować. Szczególnie ważny jest sposób aplikacji – bezpośrednio na skórę, czy wcześniej na dłoń. Istotny jest też czas potrzebny do tego, by samoopalacz się dobrze wchłonął i by można było założyć ubrania bez obaw o ich zabrudzenie.

Ostrożnie i z próbą

Samoopalacze mają różne działanie. Nie można się temu dziwić. Gama tych produktów jest bardzo szeroka. W związku z tym są samoopalacze o różnym stopniu intensywności. Samoopalacz do twarzy zwykle ma bardziej delikatne działanie i jest dostosowane do wrażliwej skóry. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek kosmetyku koloryzującego warto najpierw przeprowadzić próbę na mało widocznym fragmencie skóry. Dzięki temu można sprawdzić, jak kosmetyk reaguje ze skórą. W ten sposób można się upewnić, że odcień samoopalacza jest dobrze dobrany do skóry i wygląda na niej naturalnie.

Dobrze umyj ręce

Bardzo ważnym elementem nakładania samoopalacza jest dość szybkie i bardzo dokładne umycie dłoni. W przypadku aplikacji kosmetyku gołymi rękami trzeba się liczyć z tym, że zabarwione zostaną wewnętrzne strony dłoni. Zwykle mają one odrobinę jaśniejszy odcień niż skóra rąk, więc może się okazać, że samoopalacz uzyska na nich bardzo intensywny odcień. Dobrą praktyką jest korzystanie z rękawiczek jednorazowych. Chronią one przed zabrudzeniami, ale utrudniają równomierne rozłożenie kosmetyku.