Etiu na pędzle, czy to potrzebne?

Pędzle do makijażu to bardzo ważny element, który posiada każda miłośniczka makijażu. Aby odpowiednio o nie dbać, należy regularnie je myć, suszyć w odpowiednich osłonkach, dzięki którym nie stracą swoich oryginalnych kształtów. Dla ich dobra powinny być również odpowiednio przechowywane, tak aby nie dostawały się do nich bakterię i inne substancje, które mogą uszkodzić delikatne włosie.

Jak przechowywać pędzle?

Wiele kobiet przechowuje swoje pędzle w przeznaczonym do tego plastikowym pojemniku, bądź luzem w kosmetyczce. Nie jest to zbyt roztropne podejście, ponieważ wnętrze kosmetyczki może nie należeć do najczystszych miejsc w domu. Pędzle będą się bardzo brudzić i co gorsze odkształcać. Odkształcanie się włosia jest niestety procesem nieodwracalnym. Włosie z reguły nie powraca do swojego poprzedniego wyglądu, co często powoduje, że praca z nim staje się trudna i niejednokrotnie taki pędzel należy wyrzucić. Niestety pędzle ustawione na szafce w łazience bądź w pokoju na toaletce, są z kolei narażone na unoszący się w powietrzu kurz.

Etui na pędzle

Najlepszym sposobem na przechowywanie zestawu pędzli, jest etui. Pozwala ono na bezpieczne ułożenie obok siebie każdego pędzla, bez obaw o naruszenie jego kształtu.
Etui typu kieszonkowego świetnie sprawdza się u kobiet dużo podróżujących. Nie zajmują dużo miejsca w walizce, a pędzle nie wypadną z kosmetyczki i nie pobrudzą ubrań. Oprócz tego, etui na pędzle można prac w pralce, co zapewni czystość nie tylko samego etui, ale również pędzli.