ziołowa henna do włosów marki Sattva

Henna do włosów – co należy wiedzieć przed jej użyciem?

Produktów do koloryzacji włosów na rynku jest bardzo dużo. Farby, lakiery, szampony farbujące – to wszystko bez problemu można kupić w dobrych drogeriach oraz w sklepach z asortymentem dedykowanym włosom. Coraz częściej jednak panie szukają henny do włosów. Odkąd znane blogerki i fanki naturalnych sposobów farbowania pochwaliły ten produkt, stał się on bardzo pożądany przez mnóstwo kobiet w całym kraju.

Henna do włosów – co to jest?

Henna do włosów to nic innego jak specjalny proszek, który posiada właściwości koloryzujące. Stworzony on jednak został z bardzo naturalnych składników, dlatego też oprócz farbowania włosów, działa na nie odżywczo, nawilżająco i kojąco. Panie bardzo często sięgają po henny do włosów, gdy lata farbowania trwale zniszczyły i osłabiły ich kosmyki. Nie chcą posiadać siwych pasemek na głowie i rezygnować z ulubionego koloru, warto postawić na henny do włosów, które doskonale sprawdzają zastąpią farbę oraz niejedną solidną odżywkę.

Henna na włosy – jak to działa?

Henna na włosy stosowana jest podobnie jak farba. W miseczce należy nałożyć proszek oraz zalać go ciepłą wodą. Całość trzeba wymieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie, taka mieszanka powinna być dobrze rozprowadzona na włosach, by wszystkie pasma miały ten sam odcień. Teraz, należy się uzbroić w cierpliwość, gdyż henna na włosy potrzebuje znacznie więcej czasu, by zadziać na nie w odpowiedni sposób.

Różnorodne palety barw

Panie zdecydowanie mają w czym wybierać jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego koloru, który idealnie będzie do nich pasował. Mogą postawić na znane kolory typu: czerń, brąz, blond, czerwień, a nawet fiolet. Mogą także skusić się na różnego rodzaju mieszanki, które zostawią na ich włosach świetny, naturalny efekt. Warto jednak przed użyciem konkretnego produktu (nawet jeśli robi się to któryś raz z rzędu) dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do producenta o postępować z jej wskazówkami. Wówczas można mieć pewność, że włosy nie zostaną uszkodzone podczas jej stosowania.