Idealnie matowe usta

Piękny makijaż ust potrafi zastąpić cały makijaż. Często to usta najbardziej zwracają uwagę otoczenia. Dobrze dobrany makijaż ust to prosty sposób, by poczuć się piękną i zadbaną kobietą. Nawet jeśli zazwyczaj wybieramy delikatne szminki nude czy transparentne błyszczyki, każda z nas czasem chce poczuć się gwiazdą i zaszaleć z kolorem na ustach. 

Matowe szminki

Matowa, intensywna szminka na ustach to kwintesencja zmysłowej kobiety takie właśnie są pomadki w płynie Bourjois Rouge Edition Velvet 

Występują aż w 15 odcieniach – od subtelnych, delikatnych róży, nude przez fuksję, jaskrawą czerwień, aż do klasycznych czerwieni.

Seria Bourjois Rouge Edition Velvet ma lekką, prawie niewyczuwalną na ustach konsystencję. Jak osiągnąć spektakularny efekt zmysłowych ust? Należy przed aplikacją pomadki dobrze przygotować usta. Pomadki matowe są bardzo ładne i trwałe, ale mogą także uwydatnić mankamenty skóry na ustach. 

Pielęgnacja skóry ust

Najprostszym sposobem na przygotowanie ust do aplikacji matowej szminki jest regularne przeprowadzanie peelingów ust. Można wybrać  specjalne kosmetyki, które mają bardzo małe drobinki ścierające, pomoże to usunąć suche skórki. Ale można wybrać też na przykład peeling miodem, który nie tylko usunie suche skórki ale jednocześnie nawilży skórę. Warto spróbować też masażu czystą szczoteczką do zębów- wzmocni to efekt peelingu i pomoże w ukrwieniu skóry, dzięki czemu usta lepiej przyjmą kolorowe kosmetyki.

Nałożenie pomadki na tak przygotowane usta pozwoli uzyskać efekt gładkiej powierzchni a kolor będzie intensywny.