balsam do ust marki Catrice

Jak mieć zawsze piękne usta?

Chcąc zapewnić sobie piękny wygląd ust, kobiety skupiają się głównie na ich malowaniu, makijaż jednak to nie wszystko. Nawet najpiękniejsza i najrówniej nałożona pomadka nie wygląda dobrze, jeśli na ustach widoczne są suche skórki – makijaż dodatkowo to podkreśla, a nawet może być przyczyną wysuszenia podatnej na to skóry warg.

Niezbędne nawilżenie – balsam do ust to podstawa

Na rynku nie brakuje kolorowych pomadek czy błyszczyków, które obiecują nawilżenie, ale nawet jeśli obietnica ta jest spełniana, jest to zwykle za mało, by nie stosować dodatkowo środków nawilżających. Warto tego typu balsamy i pomadki do ust nakładać na skórę warg za każdym razem, gdy poczuje się, że jest ona wysuszona, nie czekając, aż pojawią się zadziorki i bolesne ranki, które wyglądają fatalnie, goją się dłuższy czas i sprawiają oczywiście wiele niedogodności. Warto przy tym wybierać dobrej jakości produkty, na przykład naturalne, oparte na olejach i masłach roślinnych.

Pomadka ochronna do ust nie tylko latem czy zimą

Cienka i wrażliwa skóra ust jest podatna na wysuszanie nie tylko w okresie zimy czy lata, ale przez okrągły rok. Z tego powodu dobry balsam czy pomadkę powinno się zawsze mieć pod ręką. Dobrym trikiem będzie stosowanie ich pod makijaż. Jeszcze lepiej będzie zaopatrzyć się w kosmetyk ochronny i nawilżający, który jednocześnie nadaje kolor. Dzięki temu usta zawsze będą piękne i wypielęgnowane, zachwycające gładkością.