Jak pielęgnować suchą skórę?

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Szczególnej uwagi wymaga skóra przesuszona. Czym się charakteryzuje i w jaki sposób należy o nią dbać?

Skóra przesuszona czyli jaka?

To skóra cienka, z licznymi zaczerwienieniami. Nie jest w stanie wytwarzać optymalnej ilości sebum i tym samym utrzymać odpowiedniego poziomu nawilżenia. To sprawia, że wymaga szczególnej troski zarówno w okresie letnim, jak również zimowym. Konieczna jest odpowiednia, kilkuetapowa pielęgnacja oraz zapewnienie odpowiedniego nawilżenia poprzez używanie kremów dla skóry przesuszonej.

Trzy kroki pielęgnacji

Podstawą pielęgnacji jest dokładny demakijaż. Konieczne jest bardzo dokładnie usunięcie wszelkich resztek makijażu. Warto posłużyć się płynem micelarnym oraz żelem do twarzy przeznaczonym do skóry suchej. Kolejnym krokiem jest usuwanie martwego naskórka. Warto raz w tygodniu zrobić peeling enzymatyczny (klasyczny peeling nie sprawdzi się w przypadku suchej skóry). Rozpuści zrogowaciały naskórek nie podrażniając delikatnej skóry. Na tak przygotowaną twarz należy zaaplikować krem.

To ostatni krok pielęgnacji. Warto starannie dobrać krem do potrzeb skóry. Dobrą propozycją może być Sylveco lekki krem brzozowy. Istotne jest, by wybrany produkt zawierał składniki, które pomogą skórze utrzymać optymalny poziom kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie. Dobrze zainteresować się lekkim kremem brzozowym Sylveco, który dodatkowo pomoże ujędrnić skórę, a tym samym opóźnić pojawienie się zmarszczek.