lakiery hybrydowe neonail

Jak prawidłowo zakończyć manicure wykonany lakierami hybrydowymi?

Wykonanie manicure hybrydowego to czynność kilkuetapowa. Zwykle jego wykonanie zajmuje od 30 minut wzwyż. Im bardziej skomplikowany wzór ma być umieszczony na paznokciach, tym więcej czasu zajmuje sama stylizacja. W związku z tym warto pamiętać o tym, że w przypadku stylizacji wykonywanych lakierami hybrydowymi ogromne znaczenia mają też końcowe etapy. O co chodzi? Jak prawidłowo zakończyć aplikację lakierów tego typu?

Bez warstwy dyspersyjnej

Lakiery hybrydowe Neonail (szeroki wybór znajdziesz na https://puderek.com.pl/155-neonail-lakiery-hybrydowe) oraz inne produkty tego typu mają warstwę dyspersyjną. Jest to warstwa, która delikatnie się klei. Wystarczy dotknąć ją, by przekonać się o jej wysokiej lepkości. To dzięki niej możliwe jest skuteczne łączenie ze sobą kolejnych warstw. Trzeba jednak uważać, by nie zniszczyć świeżego manicure jeszcze przed jego zakończeniem. Ostatnim etapem jego wykonania jest położenie top coatu. Jest to specjalny bezbarwny lakier, który stanowi zabezpieczenie barwnych warstw. To dzięki niemu nie ma odprysków, a kolory użytych lakierów są wyjątkowo intensywne. Top coat należy utwardzić w lampie UV, ale także trzeba pamiętać o przetarciu go cleanerem. To właśnie dzięki niemu lepka warstwa znika z paznokci, a stylizację można uznać za zakończoną.

Top coat no wipe

Czasami stylizację z wykorzystaniem lakierów hybrydowych Neonail zakańcza się specjalnym top coatem typu no wipe. Oznacza to, że nie trzeba przecierać go cleanerem, bo jest on pozbawiony warstwy dyspersyjnej. Dzięki temu można wykonać manicure hybrydowy szybciej i z większą dokładnością