olaplex

Jak stosować kosmetyki Olaplex?

Olaplex to zabieg stosowany przez fryzjerów, niwelujący negatywne skutki farbowania włosów. Jest doskonałym rozwiązaniem przy dekoloryzacji lub trwałej ondulacji, a nawet przy keratynowym prostowaniu włosów.  Kosmetyki Olaplex odbudowują mostki dwusiarczkowe zawarte we włosach, które podczas farbowania ulegają zniszczeniu, jednak stosując odpowiednią pielęgnację można zapobiegać tym uszkodzeniom. Włosy nawet po trudnych zabiegach fryzjerskich pozostają w świetnej kondycji, a nawet odzyskują blask, miękkość i zdrowie.

Kosmetyki do włosów Olaplex u fryzjera

System Olaplex nie jest odżywką, nie działa na zewnętrzną warstwę włosów tylko na ich wnętrze. Podczas zabiegu fryzjerskiego kosmetyki do włosów Olaplex są nakładane na kilka minut (Bond Multiplier nr 1) następnie na kilkanaście minut (Bond Perfector nr 2). Jest to czas, w którym kosmetyki regenerują i chronią włosy. Te dwa produkty sa przeznaczone typowo dla fryzjerów, mają bardzo duże stężenie składników.

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Po takim zabiegu można kontynuować regeneracje samodzielnie w domu. Producent stworzył kosmetyki bezpieczne do samodzielnego stosowania o mniejszym stężeniu niż te fryzjerskie. Specjalne odżywki i olejki podtrzymują działanie fryzjerskich specyfików, dzięki czemu można dłużej cieszyć się z posiadania pięknych włosów. Ich numery zaczynają się od nr 3 i są to zazwyczaj kuracje, a nie kosmetyki do codziennego stosowania.

Wyjątkiem jest szampon o nr 4 i odżywka o nr 5. Te kosmetyki sprawiają, że włosy przestają się puszyć.  Doskonałym kosmetykiem z tej serii jest nr 6, czyli Smoother który chroni włosy przed wysoką temperaturą suszarki, a dodatkowo przyspieszają suszenie.

Czy Olaplex zmienia kolor włosów?

Olaplex (dostępny np. na http://bellita.pl/olaplex)jest odżywką, która zapobiega niszczeniu włosów, jednak nie ma wpływu na kolor, dodaje się go do wybranej farby i uzyskuje planowany wcześniej kolor.