maść na trądzik

Jak stosować maść na trądzik?

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. W trakcie jej trwania na skórze pojawiają się charakterystyczne wypryski, krosty i zaskórniki. Coraz częściej problem dotyka nie tylko ludzi młodych, ale również dorosłych. Oprócz lokalizacji na twarzy trądzik pojawia się także na plecach, ramionach i dekolcie. Niektórzy pacjenci mają predyspozycje genetyczne do jego występowania, u innych przyczyną są czynniki zewnętrzne. W wielu przypadkach skuteczną kuracją jest odpowiednia pielęgnacja.

Maść na trądzik – jak działa?

Wiele preparatów do pielęgnacji skóry trądzikowej jest dostępna bez recepty. Ich skład stanowią przede wszystkim substancje o działaniu wysuszającym, dlatego jednocześnie należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry, najlepiej kremami, które zwierają witaminę E przyspieszającą procesy regeneracyjne skóry. Aby maść na trądzik przyniosła oczekiwane rezultaty, niezbędne jest jej systematyczne stosowanie. Ze względu na swoje silne działanie zwykle stosowana jest na noc. 

maść na trądzik

Maść na trądzik – skład

Za działanie maści na trądzik odpowiada skutecznie skomponowany skład, w którym mogą się między innymi znajdować następujące substancje czynne:

  • siarczan cynku, 
  • olej jojoba, 
  • ekstrakt z drzewa herbacianego, 
  • łagodzący aloes. 

Dostępne są również maści na trądzik zawierające antybiotyk. Zgodnie ze swoją nazwą zawierają związki o działaniu antybakteryjnym. Dzięki temu skutecznie hamują namnażanie bakterii, które powodują zmiany trądzikowe na skórze. Preparaty stosowane zewnętrznie, miejscowo zawierają najczęściej erytromycynę (oraz jej cykliczny węglan) albo klindamycynę. Różne maści na trądzik można znaleźć w sklepie na https://byhealth.pl/tradzik.