Jak stosować odżywkę do włosów?

Chcąc maksymalnie wykorzystać właściwości stosowanego produktu, trzeba stosować go w odpowiedni sposób. Co ciekawe, nie zawsze oznacza to działanie w zgodzie z tym, co zaleca producent. Sposobów na stosowanie odżywki do włosów jest wiele. Warto dobrać metodę optymalną dla swoich pasm, nie tylko wygodną w stosowaniu, ale, co jeszcze ważniejsze, dającą najlepsze możliwe rezultaty.

Odżywka do włosów ze spłukiwaniem czy bez?

Na rynku znaleźć można preparaty przeznaczone do spłukania po jakimś czasie, jak i takie, których nie trzeba spłukiwać, na przykład w formie olejku czy sprayu. Wiele preparatów kremowych można też stosować na oba te sposoby i wówczas warto dobrać metodę nie tyle nawet do swych preferencji (bez spłukiwania jest wygodniej i szybciej), co do potrzeb włosów. Odżywka pozostawiona na pasmach (https://trena.pl/163-odzywki) może je obciążać, ale z kolei spłukanie preparatu czasem budzi obawy, że nie zadziała on wystarczająco.

Jak stosować odżywkę bez spłukiwania – każdy wie. Wystarczy nanieść ją na włosy, a jeśli są one cienkie, skłonne do przetłuszczania i tracenia objętości, najlepiej nie nakładać preparatu przy nasadzie, a na przykład od połowy długości włosów. A jak stosować preparat przeznaczony do spłukiwania?

Różne metody

Niezależnie od tego, co zaleca producent, warto przetestować różne metody stosowania odżywki do spłukiwania. Na pewno przy tym warto pozostawić preparat na czas dłuższy niż krótszy. Co prawda często producenci chwalą się, że ich produkty działają na przykład w 3 minuty, tak naprawdę jednak jest to bardzo mało czasu i wydłużenie tego okresu pozwala pełniej wydobyć z preparatu cenne działanie.
Poza tym warto przykryć czymś głowę na czas pozostawania na niej odżywki, gdyż wówczas powstanie efekt sauny. Może to być wilgotny ręcznik, najlepiej ogrzany na kaloryferze, jak i ciepły kompres – z folii i ręcznika.