dobór kremu do cery tłustej

Jak zadbać o cerę tłustą?

Produkty kosmetyczne do cery tłustej powinny mieć odpowiednie właściwości, które pozwalają między innymi występowaniu zaskórników. Istotne jest również wybieranie wyrobów, które ograniczają łojotoku, a także występowanie zmian zapalnych.

Przy dbaniu o cerę tłustą warto wybierać posiadające odpowiednie właściwości kosmetyki. W przypadku tego typu cery zdać egzamin powinny kosmetyki Vichy, wśród których znajdziemy kilka różnych kremów dedykowanych do cery tłustej.

Wybierając kremy do cery tłustej ważne jest zwracanie uwagi, czy taki krem:

– skutecznie nawilża

– matuje

– oferuje działanie bakteriostatyczne

– ogranicza wydzielanie się sebum.

Nie tylko nawilżanie

Przy każdej cerze nawilżenie jest ważne. Jednak przy cerze tłustej Vichy kosmetyki nie mogą oferować jedynie takiego efektu. Przy stosowaniu tylko takich preparatów można między innymi doprowadzić do zapychania się skóry. W ten sposób skóra będzie produkować nadmiernie dużo sebum. Korzystając z Vichy kosmetyków pozwalając zachować balans w zakresie zarówno złuszczania, jak też nawilżania pozwala przynieść najlepsze efekty.  

Idealny krem?

W seriach kosmetyków, które oferuje marka Vichy można znaleźć takie, które są specjalnie przeznaczone do skóry tłustej. Takie preparaty zawierają składniki pozwalające na mocne nawilżenie. Dodatkowo pozwalają one zapewnić ochronę skóry i poprawienie odnawiania się bariery ochronnej naskórka. Korzystając z takich kosmetyków Vichy można ograniczyć negatywne zmiany skórne, które mogą pojawiać się w skórze o skłonnościach do przetłuszczania się.