Jak zadbać o skórę po lecie

Jak zadbać o skórę po lecie?

Po lecie nasza skóra potrzebuje szczególnie troskliwej pielęgnacji. I nie ma w tym niczego dziwnego. W czasie tych ciepłych miesięcy skóra narażona jest na promieniowanie UV czy słoną wodę… Te czynniki powodują często podrażnienia i nadmiernie przesuszenie naskórka.

Złuszczanie peelingiem do ciała i nawilżanie

Zanim zaczniemy jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne sprawdźmy, w jakim stanie jest nasza skóra. Na przykład czy widzimy jakieś podrażnienia wywołane zbyt intensywnym opalaniem. Jeśli wszystko jest w porządku, to możemy zacząć zabiegi pielęgnacyjne. Na początek warto zainwestować w peeling do ciała z drogerii Manada. Do wyboru mamy dwa rodzaje kosmetyków.

Głównym składnikiem peelingu mechanicznego są małe drobinki, mogą to być na przykład grubo zmielone ziarna kawy czy łupinki orzechów. Drugi rodzaj peelingów, to peelingi enzymatyczne. W ich przypadku działanie złuszczające mają odpowiednio dobrane związki chemiczne. 

Peelingi mechaniczne działają znacznie bardziej intensywnie. Dlatego lepiej nie używać ich do pielęgnacji twarzy. Zwłaszcza jeśli mamy cerę suchą bądź naczynkową. Peelingi do ciała pomagają nam złuszczać martwy naskórek. Po takim zabiegu nasze ciało jest gotowe na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

peeling do ciała w okrągłym opakowaniu

Skóra po lecie potrzebuje też intensywnego nawilżenia. Do wyboru mamy mnóstwo kosmetyków, które doskonale odżywią nasz naskórek. Do wyboru mamy między innymi balsamy nawilżające, oliwki kosmetyczne czy masła do ciała. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne, na przykład żel z aloesu czy bambusa. Tego typu produkty przypadną do gustu osobom, które borykają się z różnego rodzaju alergiami, bądź po prostu preferują naturalną pielęgnację.

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Po pierwsze pamiętajmy, że skóra po opalaniu jest zdecydowanie bardziej wrażliwa i mogą się na niej pojawić reakcje alergicznie. Nawet jeśli wcześniej nie mieliśmy problemów tego typu.

Dlatego, zanim nałożymy nowy produkt na skórę, zróbmy próbę uczuleniową. Jak się do tego zabrać? Niewielką ilość nowego kosmetyku nałóżmy na mały, osłonięty fragment skóry. Po kilku godzinach możemy zobaczyć, jak reaguje nasze ciało. Jeśli na co dzień mamy silne alergie skórne, to lepiej postawić na sprawdzone kosmetyki, których możemy być pewni w stu procentach.

Nie możemy też zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Odpowiednio dobrana dieta, pełna warzyw, owoców, oliwy z oliwek czy orzechów korzystnie wpłynie na kondycję naszej skóry. Możemy też zaopatrzyć się w suplementy diety, jednak żadne z nich nie zastąpią zdrowego odżywiania.