kosmetyki do makijażu

Jakie kosmetyki do makijażu wykonywanego zimą?

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Choć nie dokuczają jej wtedy nadmierne promienie słoneczne, trzeba zadbać o to, by się nie przesuszała i wyglądała zdrowo. Produkty do makijażu wykonywanego w okresie zimowym powinny być dla wrażliwej cery wsparciem w walce z mrozem.

Podstawowe kosmetyki do zimowego makijażu

Z rzeczy do makijażu, które powinna mieć każda kobieta, najważniejszy jest krem. Zimą powinien być to krem nawilżający. Dobrze, by zawierał kwa hialuronowy, który gwarantuje optymalne nawilżenie. Należy pamiętać, by dobrać krem odpowiedni do swojego wieku – stężenie składników pielęgnacyjnych w kremach jest różne, w zależności od potrzeb skóry.

Aby zimowy makijaż się nie rozmazywał warto sięgnąć po produkty do makijażu, które są wodoodporne – zwłaszcza tusze do rzęs, eyelinery, czy cienie do powiek. Zimą makijaż może być bardziej wyrazisty, więc nie trzeba się obawiać odważnych, ciemnych kolorów na swoich powiekach.

Dobrze jest wybierać kosmetyki o gęstej konsystencji, które pod wpływem zimna nie będą się łuszczyć na twarzy. Te, które zawierają olejki pielęgnacyjne, będą dodatkowo chronić skórę przed zimnem.     

Kluczowy będzie dobór szminki. Jako bazę warto zastosować bezbarwną pomadkę, która nawilży usta i będzie zapobiegać ich pękaniu. Przesuszona skóra ust to w okresie zimowym zmora większości kobiet. Zamiast pomadki można zdecydować się na mus. Już te produkty do makijażu nadają skórze ust ładnego naturalnego blasku. Osoby, które lubią delikatny makijaż zazwyczaj rezygnują wtedy z kolorowej pomadki. Jeśli makijaż oczu jest wyrazisty, dobrze będzie zostawić usta w naturalnym odcieniu.

Najlepsze są praktyczne rozwiązania

Z uwagi na to, że zimą twarz i szyja otulone są ciepłym ubraniem, dobrze jest dobrać kosmetyki, które będą jaśniejsze i nie ubrudzą szalika lub kurtki. Kosmetyki do makijażu, które nie pozostawiają śladu na odzieży, są droższe, ale warto w nie zainwestować, by uniknąć codziennego prania. Ponadto takie kosmetyki lepiej utrzymują się na twarzy przez cały dzień.