warto zawczasu stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe

Kiedy sięgnąć po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy?

Mimo iż wygląd fizyczny nie jest najważniejszy, warto o siebie dbać – i to w każdym wieku. Wiele kobiet bierze sobie tę radę do serca – przykłada się do codziennej pielęgnacji i wykonuje makijaż. Niestety, biegnące lata odznaczają swoje piętno na każdej nawet tej najbardziej zadbanej buzi. Warto zawczasu włączyć do codziennej pielęgnacji odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy, a także inne zasady, które opóźnią pierwsze oznaki starzenia.

Proces starzenia skóry – jak przebiega?

Wbrew pozorom to wcale nie zmarszczki pojawiają się jako pierwsze objawy starzenia. Pierwszą oznaką jest utrata jędrności skóry, powodująca opadający owal twarzy. Oczywiście, po krem na zmarszczki warto sięgnąć, zanim one się faktycznie na buzi pojawią. Kobiety po trzydziestym roku życia bezwzględnie powinny używać kremów przeciwzmarszczkowych. Równolegle konieczne jest używanie filtrów ochronnych, które zapobiegać będą powstawaniu nieestetycznych przebarwień. Jeśli chodzi o opadający owal twarzy – niezbędne jest wykonywanie masażu buzi, który ujędrni skórę i pobudzi ją do tworzenia nowych komórek.

Jakie składniki powinny zawierać kremy przeciwzmarszczkowe?

Wraz z wiekiem zanikają w skórze włókna kolagenowe, przez co wiotczeje naskórek. Dlatego warto zadbać o to, by w naszym kremie przeciwzmarszczkowym znalazł się kwas Q10 oraz kolagen. Należy pamiętać również o odpowiedniej diecie i wypijaniu wystarczającej ilości wody każdego dnia. To również ma duży wpływ na stan naszej cery.