kolorowe włosy - różowy kolor

Koloryzacja włosów w domu – krok po kroku

Mawia się, że kobieta jest istotą zmienną. Jest w tym na pewno ziarenko prawdy. W końcu to panie znacznie częściej widuje się po kolejnej metamorfozie. Panowie rzadziej zmieniają coś w swoim wyglądzie, no może po za regularnym obcinaniem swojej czupryny. Jedną z najszybszych i najczęstszych metamorfoz jakim poddają się kobiety, jest zmiana koloru włosów za pomocą farby.

Dlaczego kobiety sięgają po farby do włosów?

Powodów do przefarbowania się może być całe mnóstwo. Po pierwsze, starsze panie mogą chcieć ukryć pod farbą pierwsze siwe pasma na swojej głowie. Po drugie, niekiedy koloryzacja włosów jest symbolem zakończenia pewnego etapu w swoim życiu. Na przykład rozstanie z partnerem czy zmiana pracy – to bardzo często dobry powód do wizyty w salonie fryzjerskim. Ostatni i chyba najczęściej pojawiający się argument za zmianą koloru na głowie jest po prostu niezadowolenie z tego, czym obdarzyła nas natura. Nierzadko zdarza się przecież, że brunetki chciałyby mieć blond czuprynę a szatynki przez chwilę chcą poczuć się jak zmysłowe rudowłose wampy.

Koloryzacja włosów w domu – krok po kroku

Aby zmienić kolor na swojej głowie, wcale nie trzeba umawiać się na wizytę do najdroższego salonu w mieście. Farba do włosów jest dostępna w każdej pobliskiej drogerii, można więc wykonać proces koloryzacji w zaciszu domowej łazienki. Ważne jest jednak to, aby postępować zgodnie z wytycznymi producenta. W pierwszym kroku należy zabezpieczyć, na przykład wazeliną linię włosów wokół czoła oraz uszy – aby przez przypadek one nie uległy przebarwieniu. Następnie należy dokładnie wymieszać farbę do włosów i nakładać ją obficie, pasmo po pasmie.