maska w płacie

Maski w płacie: czym są i jak je stosować?

Maseczki do łatwy sposób na lepszą kondycję cery. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ze względu na szeroki wybór każdy może dobrać coś do swoich potrzeb i preferencji. Obecnie bardzo popularne stały się maski w płacie. Czym są i jak je stosować?   

Maski w płacie – alternatywa dla tradycyjnych maseczek

Maski w płacie stały się ostatnio popularną alternatywą dla tradycyjnych maseczek, które rozsmarowuje się na twarzy, a następnie zmywa. Maski tego typu to zazwyczaj płat wykonany z bawełnianych włókien i nasączony różnymi substancjami. Skład takich masek może różnić się, w zależności od ich przeznaczenia. Na rynku dostępne są nawilżające maski w płacie, odżywiające, wygładzające itp. Dzięki temu można wybrać maskę dopasowaną do aktualnych potrzeb swojej cery. 

Największą zaletą tych produktów jest wygoda użytkowania. Wystarczy nałożyć płat na twarz, a po upływie określonego czasu zdjąć go. 

Jak dobrać maskę w płacie do siebie?

Dobór masek w płacie powinien być uzależniony przede wszystkim od typu skóry oraz jej potrzeb. Jeśli cera jest sucha, potrzebna będzie maska nawilżająca z dodatkiem naturalnych olejków. Jeśli skóra na twarzy jest wrażliwa, warto postawić na maski z witaminami A, E oraz K. Osoby, które za pomocą maski chciałyby odświeżyć wygląd swojej cery i ją odmłodzić, powinny wybierać maski w płacie z kolagenem. 

Jak stosować maski w płacie?

maska w płacie

Maski w płacie powinny być nakładane tylko i wyłącznie na oczyszczoną skórę. Oznacza to, że przed przystąpieniem do tej czynności trzeba zmyć makijaż oraz oczyścić twarz za pomocą żelu, pianki czy innego kosmetyku. Warto też przed nałożeniem maski zrobić peeling. Wtedy składniki aktywne lepiej wsiąkną w skórę.

Ile czasu trzymać płat na twarzy? To zależy od zaleceń producenta, dlatego warto zapoznać się z informacjami na opakowaniu.