zestaw kosmetyków dla dzieci

Najlepsze kosmetyki dla dzieci

Zestaw kosmetyków dla dzieci to absolutny must have już od pierwszych dni życia pociechy. Jakie kosmetyki wato mieć? Jakie dadzą dziecku komfort? O czym należy pamiętać?

Emulsja do kąpieli

Podczas zakupu kosmetyków dla dziecka, nie można pomijać emulsji do kąpieli. Preparat powinien być przeznaczony do wrażliwej skóry dziecka i nie wywoływać alergii. W składzie nie może znajdować się zbyt wiele sztucznych substancji, jakie nie działają korzystnie na skórę dziecka. Dobrym rozwiązaniem są emolienty, czyli składniki o natłuszczających właściwościach. Taka opcja skutecznie nawilża i tworzy na skórze dziecka warstwę ochronną, jaka zapobiega wysuszaniu się cery. 

zestaw kosmetyków dla dzieci

Szampon do włosów i krem z fltrem

Kolejny niezbędny preparat to szampon do włosów, jaki będzie redukował uczucie szczypania w przypadku dostania się do oczu malucha. W aptekach znajdziemy szeroki wybór wśród wielu opcji, jakie w składzie nie zawierają barwników i parabenów. 

Do dziecięcej kosmetyczki powinniśmy włożyć mleczko ochronne lub krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Pamiętajmy o tym, że nadmierna ekspozycja na słońce może być niebezpieczna dla skóry dziecka, która jest cienka i delikatna. Dobry krem przeciwsłoneczny ochroni pociechę przed wysuszaniem się skóry i poparzeniami. Preparat trzeba nakładać systematycznie, co dwie godziny. 

W drogerii ByHealth znajdziemy gotowe zestawy kosmetyków dla dzieci, które posiadają najważniejsze produkty. To spore udogodnienie, gdyż nie musimy szukać wszystkiego osobno. Wybór nie jest łatwy, a kluczowa jest doskonała jakość i naturalny skład kosmetyków dla naszej pociechy. Plusem jest szeroki wybór w drogerii online.