krem nawilżający - jak go właściwie dobrać?

O czym trzeba wiedzieć, wybierając krem nawilżający do twarzy?

Nawilżanie to jeden z podstawowych zabiegów, jakich potrzebuje skóra każdego rodzaju. Niezwykle istotne jest więc, by dobrze dobrać krem nawilżający do twarzy i stosować go systematycznie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Nawilżenie niezbędne w każdym przypadku

Choć rola kremu nawilżającego jest niebagatelna, a właściwie największa jeśli chodzi o pielęgnację, wiele kobiet pobłażliwie traktuje tę kwestię. Nie zadają sobie trudu, by dobrze dobrać preparat do swej skóry czy też nie stosują takiego kremu systematycznie. Jest to wielki błąd, który szybko się zemści. Pierwszą konsekwencją będzie nieprzyjemne wysuszenie i ściągnięcie skóry po myciu, w dalszej perspektywie zaś – o wiele szybsze starzenie.

Warto przy tym wiedzieć, że każda skóra potrzebuje nawilżenia, nie tylko sucha. Potrzebuje go też cera normalna, a nawet – tłusta, choć często kobiety uważają wręcz przeciwnie. Zwykle boją się, że po nałożeniu preparatu nawilżającego ich cera stanie się jeszcze tłustsza. Wystarczy jednak dobrać kosmetyk przeznaczony typowo dla takiej cery, czyli lekki, najlepiej matujący, by uniknąć takiego ryzyka, a wręcz ograniczyć produkcję sebum.

Osobny krem na dzień i na noc

Chcąc zapewnić optymalne nawilżenie swojej skórze, trzeba nieco się natrudzić, stosując kosmetyk rano i wieczorem, a także co nieco zainwestować, kupując dwa osobne produkty. Nawet najlepszy krem uniwersalny, tj. na dzień i na noc, nie podziała tak dobrze jak dwa osobne kosmetyki, gdyż potrzeby skóry w dzień i w nocy znacząco się różnią.

Kremy nawilżające do twarzy o dodatkowym działaniu

Dbając o nawilżenie swej skóry, można przy okazji osiągnąć inne cele, uzależnione od tego, jaki kosmetyk się wybierze. Możliwości jest zaś wiele. Jak było wspomniane, w przypadku cery tłustej świetnym wyborem będzie krem o działaniu matującym, który ograniczy produkcję sebum i sprawi, że skóra nie będzie się błyszczeć. W przypadku skłonności do niedoskonałości warto wybr