Oryginalne pędzle Jessup, które warto mieć w toaletce

Każda początkująca makijażystka powinna postawić nie tylko na sprawdzone kosmetyki, ale również na wysokiej jakości akcesoria do makijażu. Do wykonana profesjonalnego makijażu wieczorowego i dziennego niezbędne są oczywiście niezawodne pędzle Jessup.

Płaskie pędzle

W pierwszej kolejności warto postawić na płaskie pędzle Jessup do aplikacji korektora. Jak powszechnie wiadomo przy punktowym nakładaniu korektora ogromną rolę odgrywa precyzja, dlatego też główka pędzla jest spłaszczona i stosunkowo nieduża.

Tego typu pędzle doskonale nadają się do aplikowania camouflage, czy też do wyrównywania kontur ust. Jak wspomniano wcześniej płaskie pędzle idealnie nadają się do rozprowadzania korektora, dzięki czemu można dokładnie wyczyścić łuki brwiowe.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wiele kobiet wykorzystuje tego typu pędzelki do nakładania bazy pod brokaty przy długich paznokciach.

Niezawodne pędzle do blendowania

W każdej kosmetyczce powinny znaleźć się pędzle Jessup do blendowania. W dużej mierze to właśnie dzięki pędzlom tego typu będzie można uzyskać charakterystyczną chmurkę na oku. Pamiętać należy o tym, że przy pędzlach do blendowania ogromną rolę odgrywa miejsce w których będą one przechowywane. Jeżeli złapie się pędzel blisko włosia, to wówczas będzie można nałożyć cień, który koncentruje się w jednym miejscu. Jeżeli pędzel zostanie złapany przy końcu trzonka, to wówczas będzie można uzyskać efekt rozdymienia. Małe pędzelki pozwalają rozetrzeć dolną powiekę i wewnętrzne kąciki. Większe pędzelki warto wykorzystać do rozblendowania cieni na górnych powiekach.