Pielęgnacja skóry u mężczyzn

Kosmetyki dla mężczyzn stanowią zdecydowanie mniejszą część rynku kosmetycznego w porównaniu z tymi przeznaczonymi dla kobiet. Ponadto znacznie się od nich różnią, gdyż mężczyźni, przez wpływ testosteronu, mają grubszą skórę, większą liczbę gruczołów łojowych i gęstsze owłosienie. Jak zatem powinni dbać o swoją cerę?

Kosmetyki do golenia

Większość mężczyzn regularnie goli zarost. Nie wszyscy jednak robią to w poprawny sposób.

Golić nie należy się zaraz po przebudzeniu, gdyż wtedy łatwiej o skaleczenie przez większą wrażliwość skóry. Trzeba również dobrać odpowiedni krem do golenia, w przeciwny wypadku nietrudno o podrażnienia i alergie. Kosmetyki Clinique oferują produkty odpowiednie do każdego rodzaju skóry.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry

Podstawę męskiej pielęgnacji twarzy stanowi oczyszczanie, które powinno przeprowadzać się dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Najlepiej wybrać preparat odpowiedni do typu cery i pory roku.

Dobrym rozwiązaniem jest zaaplikowanie preparatu przeciwzmarszczkowego pod oczy. Zmniejszy to obrzęki i sińce. Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu warto złuszczyć martwy naskórek (na przykład wykonać peeling produktami z linii kosmetyków Clinique), co pomaga w prawidłowym odżywieniu skóry.

Odpowiednio dobrane kosmetyki zagwarantują, że męska skóra wzbudzi zachwyt każdej kobiety. Warto postawić na najwyższą jakość i dobrać produkty przeznaczone dla określonego typu cery, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Dobrym wyborem są między innymi sprawdzone przez wielu kosmetyki Clinique.

Oferta sprzedażowa kosmetyków Clinique dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/clinique