Postaw na olejek! Metoda OCM

Wielu osobom mycie jednoznacznie kojarzy się z wodą. Tymczasem nowy trend w branży kosmetycznej poleca do tego celu olejki. Może się to wydawać absurdalne, tłuszcz powinien przecież oblepiać skórę i jeszcze bardziej ją zanieczyszczać. Tymczasem metoda OCM to obecnie najbardziej polecana metoda oczyszczania twarzy.

Na czym polega?

OCM to skrót od Oil Cleansing Metod. Zabieg ten opiera się na zasadzie „tłuszcz rozpuszcza tłuszcz”. Jest to bardzo delikatny sposób oczyszczania skóry z zanieczyszczeń, makijażu i sebum. Jednocześnie w przeciwieństwie do tradycyjnych żeli i emulsji olej nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Efektem jest czysta, odświeżona skóra o odpowiednim poziomie nawilżenia i odżywienia.

Oczyszczanie twarzy olejami robi się coraz bardziej popularne głównie ze względu na mocne wpływy koreańskich metod dbania o urodę. Nie od dziś wiadomo, że Azjatki słyną z piękne cery i znają wiele urodowych sztuczek.

Zalety OCM

W czym olejek służący do mycia twarzy jest lepszy od tradycyjnego mydła czy żelu? Przede wszystkim nie zawiera w składzie agresywnych chemicznych detergentów i alkoholu. To właśnie one w znaczny sposób naruszają barierę ochronną skóry i powodują jej wysuszenie, a często również podrażnienie.

Pierwsze efekty, jakimi są głębokie oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, gładkość i miękkość pojawią się już po pierwszym zastosowaniu. Z czasem jednak zauważymy efekty długofalowe takie jak wzmocnienie rzęs, wyrównanie kolorytu skóry, zwężenie porów i zmniejszenie ilości zaskórników.