Regeneracja włosów z kosmetykami Kerastase

Może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż mycie włosów. Nawet dzieci dobrze sobie z tym radzą. Tymczasem, aby prawidłowo umyć głowę, trzeba trochę się postarać i użyć właściwych kosmetyków dopasowanych do skóry głowy i typu włosów.

Prawidłowe mycie włosów

Fryzjerzy uczulają swoich klientów, że prawidłowe mycie włosów zakłada umycie ich dwa razy. Za pierwszym razem należy skupić się na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy. Oczywiście trzeba umyć skórę głowy bardzo delikatnie, aby nie powstały żadne podrażnienia. Trzeba też wybrać do tego celu dobrej jakości szampon aby skóry nie dotknęły problemy dermatologiczne. Niestety, wiele problemów dermatologicznych, z jakimi borykają się ludzie, związana jest z niewłaściwą pielęgnacją. Bardzo często ludzie oszczędzają na pielęgnacji włosów. Tymczasem takie oszczędności są tylko pozorne, ponieważ później trzeba wydać pieniądze na lekarstwa i leczenie dermatologiczne. Warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości między innymi Kerastase, które można dopasować w sklepie online Trena.pl indywidualnie do swojego typu włosów, dbając przy okazji o skórę głowy.

Kerastase dla blondu

Włosy blond są dość trudne w utrzymaniu, szczególnie jeśli są to włosy farbowane. Często po wyjściu od fryzjera efekt jest spektakularny jednak trudno utrzymać go tylko i wyłącznie używając kosmetyków w domu. Zdecydowanie warto spróbować specjalnego szamponu, który posiada w swoim składzie kwas hialuronowy i doskonale nawilża i rozświetli włosy blond. Uzyskanie wymarzonego koloru blond jest bardzo trudne i jest to zadanie dla fryzjera, który zna się na tym co robi. Warto wybrać doświadczonego, dobrego fryzjera zamiast iść do przypadkowego. Powierzenie fryzjerowi swoich włosów to z reguły duże wyzwanie, szczególnie jeśli ktoś kiedyś miał negatywne doświadczenia z tym zawodem. Zastosowanie kompleksowej pielęgnacji, czyli szamponu i odżywki do włosów blond zapewni, że włosy będą przez dłuższy czas w dobrej kondycji. Z pewnością odpowiednia technika mycia sprawi, że efekt będzie jeszcze lepszy.