Róż – niezbędny w kosmetyczce każdej kobiety

Róż stanowi jeden z podstawowych elementów makijażu. Podkreśla kształt twarzy, odejmuje lat i dodaje blasku. Ten efekt można jednak uzyskać tylko stosując odpowiednio dobrany kosmetyk. Czym zatem kierować się przy zakupie?

Odcień różu a karnacja

Róż należy dobrać do swojego typu karnacji. W przeciwnym razie nie tylko nie osiągnie się pożądanego efektu, ale również zepsuje się cały makijaż.

Najbardziej uniwersalne są róże o różowym odcieniu. Pasują zarówno do jasnej, jak i do ciemnej cery. W pierwszym przypadku lepiej wybierać delikatniejsze odcienie, w drugim – mocniejsze. Róże o odcieniu brzoskwiniowym występują w wielu odmianach. Te zbliżone do czerwieni będą pasowały do chłodnej karnacji. Te, którym bliżej do żółci, sprawdzą się u kobiet o ciemniejszym kolorze skóry. Do ciemniejszej, opalonej cery pasują również róże o morelowym, śliwkowym lub bordowym odcieniu. Z kolei do karnacji jasnych i chłodnych można wybierać czerwone odcienie różu. 

Wybór różu ułatwia szeroka gama kosmetyków oferowana przez danego producenta. Róże Bourjois występują w wielu odcieniach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Sposób nakładania różu

W zależności od miejsca nakładania kosmetyku, jego odcień powinien być odmienny. Na przykład do konturowania przeznaczone są róże matowe, a do nakładania na środku policzka – różowe. Wszystko zależy od efektu, jaki pragnie się osiągnąć.

Należy również zwracać uwagę na trwałość różu. Nawet najlepiej dobrany odcień nie da zadowalającego efektu, jeśli kosmetyk będzie złej jakości. Warto zwrócić uwagę na róże Bourjois, które charakteryzują się najwyższą jakością, a ponadto występują w wielu wariantach, umożliwiających osiągnięcie pożądanego efektu.

Róż to dla wielu kobiet niezbędny kosmetyk. Najlepiej wybrać więc taki, który da najlepszy efekt, na przykład jeden z różów Bourjois.