Sprawdź, jaki olejek do włosów będzie dla Ciebie najlepszy!

Olejki pielęgnacyjne mogą sprawdzić się także do cienkich, rzadkich włosów bez objętości. Najważniejsze to wybranie odpowiedniego typu oleju, który wzmocni je, nada im miękkość i blask, a przy tym nie spowoduje nadmiernego obciążenia.

Olejki dobre także do włosów cienkich

Na rynku znajduje się wiele różnych typów olejków. Aby uzyskać najlepsze efekty olejowania, należy dobrać konkretny rodzaj produktu do rodzaju włosów.

Włosy cienkie także mogą być olejowane. Wybór dobrego oleju może spowodować, że nabiorą one jeszcze piękniejszego wyglądu – staną się bardziej sprężyste, miękkie, sypkie, będą lepiej się układały. Dodatkowo, olejek do włosów może wzmocnić je i zmniejszyć ich wypadanie.

Olejek do włosów cienkich – co wybrać?

Cienkie, zniszczone włosy najczęściej mają strukturę wysokoporowatą. Są suche, łatwo się puszą, szybko schną.

Do włosów cienkich najlepiej sprawdzą się:

  • olej z awokado
  • olej z wiesiołka
  • olej z nasion bawełny
  • olej konopny
  • olej z pszenicy
  • olej lniany
  • oliwa z oliwek

Każde włosy są inne, dlatego warto przetestować różne rodzaje olejów i dobrać taki, który będzie mógł zapewnić najlepsze rezultaty – trena.pl/166-olejki.

Jak olejować cienkie włosy?

Równie ważny jak dobór właściwego olejku jest jego odpowiednie nakładanie. Należy stosować olejki do włosów cienkich tak, aby nie spowodować ich nadmiernego obciążenia.

Na pierwszy raz najlepiej nałożyć produkt na godzinę przed myciem, ale można również wypróbować pozostawienie go na całą noc – należy wtedy odpowiednio zabezpieczyć poduszkę. Przed myciem na włosy można nałożyć odżywkę, która ułatwi spłukanie oleju szamponem.

Wiele kobiet zauważa lepsze efekty wtedy, gdy olejowanie odbywa się na lekko zwilżone włosy.