zestaw-wmacniajacy-do-wlosow

Szampon z naturalnych składników- najlepszy sprzymierzeniec pięknych włosów

Kto nie marzy o bujnej, gładkiej i przede wszystkim zdrowej czuprynie, pięknie błyszczącej w promieniach słońca? Bardzo często za brak takiego stanu odpowiada niewłaściwa pielęgnacja włosów, a szansą na poprawę sytuacji może być organiczny szampon z naturalnych składników.

Czym charakteryzuje się naturalny szampon do włosów?

zestaw-wmacniajacy-do-wlosow

Na drogeryjnych i aptecznych półkach znaleźć można wiele naturalnych szamponów, zarówno w tradycyjnej formie płynu, jak i w nieco rzadziej spotykanych postaciach, takich jak pianka, proszek czy kostka do włosów. Każdy z nich, aby zyskać miano dobrego kosmetyku naturalnego powinien charakteryzować się:

  • jak najwyższą zawartością substancji roślinnych i mineralnych
  • jak najmniejszym stopniem przetworzenia tych substancji
  • brakiem chemicznych składników, które często dodawane są do szamponów (takich jak SLS czy SLES), a które mogą powodować uczulenia i podrażnienia
  • szampon naturalny nie powinien też być testowany na zwierzętach, a całość jego produkcji, zaczynając już od pozyskiwania składników, powinna być zgodna z zasadami ekologii.

Kiedy warto sięgnąć po naturalny szampon?

Kiedy włosy wyglądają na zmęczone, są kruche, łamliwe i pozbawione prawdziwego blasku, wtedy warto skorzystać z naturalnych szamponów do włosów. Rezygnacja z agresywnych, chemicznych kosmetyków i regularne stosowanie dostosowanych do naszych potrzeb szamponów z naturalnych składników, pomoże uprać się z problemami skóry głowy oraz w delikatny sposób zadbać o piękno i zdrowie fryzury. Takie kosmetyki nie obciążają dodatkowo włosa, ale skutecznie oczyszczają i dbają o jego nawilżenie, co skutkuje polepszeniem się jego kondycji. Kiedyś utarło się, że u osób z włosami przetłuszczającymi się nie warto stosować naturalnych kosmetyków, gdyż są one zbyt delikatne i nie poradzą sobie z takim problemem- nic bardziej mylnego! Dzięki zastosowaniu odpowiednich ziół lub innych ekstraktów roślinnych czy mineralnych taki szampon doskonale powinien poradzić sobie z każdym typem włosów.