wcierka na porost włosów

Wcierka na porost włosów – komu może pomóc?

Marzenie o gęstych i zdrowych włosach wydaje się dość trudne do spełnienia, zwłaszcza jeśli nadmiernie wypadają. Z pomocą może przyjść wcierka na porost włosów. Musi zostać jednak starannie wybrana, bo nie wszystkie preparaty dostępne w drogeriach posiadają skład godny uwagi. 

Jak powinna działać wcierka i na jakie efekty można liczyć?

Wcierka na porost włosów to kosmetyk, który ma za zadanie przyspieszyć ich wzrost (więcej tutaj). Dzięki temu, osobom marzącym o długich kosmykach zdecydowanie łatwiej będzie je uzyskać. Wcierka ma także ograniczyć nadmierne wypadanie włosów, bo jest to problem coraz powszechniejszy. Może mieć on swoje źródło w nieodpowiednio zbilansowanej diecie, przewlekłym stresie, a także w złej pielęgnacji. Od wcierki oczekuje się również pozytywnego wpływu na stan skóry głowy. Osoby, które zdecydują się na stosowanie tego kosmetyku, mogą liczyć między innymi na: 

  • zahamowanie wypadania włosów
  • nawilżenie skóry głowy
  • złagodzenie podrażnień skalpu
  • lepsze ukrwienie skóry głowy 

Aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach, wcierka na porost włosów musi być stosowana systematycznie. Najlepiej aplikować ją na skórę głowy każdego dnia. Ważne jest to, aby wykonywać wówczas masaż skalpu przy pomocy opuszków palców. Można skorzystać także ze specjalnego masażera, który znajduje się w ofercie wielu drogerii. Posiada on liczne wypustki, dzięki którym możliwe jest poprawienie mikrokrążenia skórnego. Bez względu na to, czy używa się masażera czy dłoni, masaż powinien trwać przynajmniej pięć minut. Jeżeli chodzi zaś o czas oczekiwania na efekty, jest on uzależniony od stopnia zaawansowania problemu. Co do zasady, już po dwóch tygodniach będzie można dostrzec na swoich skroniach tak zwane baby hair. 

Czym kierować się wybierając wcierkę?

Wcierka na porost włosów powinna bazować na substancjach, które mają szansę faktycznie pobudzić kosmyki do wzrostu. Jako przykład takich składników można wskazać wyciąg z pokrzywy zwyczajnej oraz olejek z amli. Dzięki olejkowi rycynowemu oraz olejkowi z pestek malin można zaś odżywić i zregenerować skalp. Podobnie zadziała ekstrakt z aloesu. Ważne jest to, aby wcierka posiadała odpowiednią konsystencję. Nie może być zbyt gęsta, bo wówczas może negatywnie wpływać na kondycję włosów. Jeśli będzie płynna, jej aplikacja może być utrudniona. Wydaje się więc, że najlepiej postawić na kosmetyk o półpłynnej formule. Wykonanie masażu przy pomocy takiej wcierki powinno być dość proste. Nie należy jednak przesadzać z ilością kosmetyku. Najlepiej przestrzegać wskazówek producenta w kwestii tego, jaką ilość preparatu należy nanieść na skalp jednorazowo.