Właściwości kremu The Ordinary

Twarz najbardziej narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Promienie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza oraz zmienne temperatury sprawiają, że cerę twarzy trzeba szczególnie pielęgnować.

Jak pielęgnować twarz?

Podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Najlepiej używać do tego toniku, woda dodatkowo osusza skórę. Potem należy nałożyć serum i krem dobrany odpowiednio do rodzaju cery.

W drogeriach można także kupić uniwersalne kremy nawilżające. Nadają się one do każdego rodzaju skóry i można stosować je zarówno na dzień, jak i na noc. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które ciągle się spieszą. Przykładem może być krem The Ordinary – https://darmarsklep.pl/kremy-na-dzien/0,the-ordinary .

Krem Ordinary – skład

Krem The Ordinary zawiera wiele składników, które zaliczane są NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego. Najważniejsze z nich to aminokwasy, które poprawiają elastyczność skóry i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi. Kwas piroglutaminowy hamuje utratę wody z naskórka. Kwas hialuronowy nawilża cerę, a mocznik wygładza ją i zmiękcza. Ordinary krem nie zawiera olejów, silikonu i alkoholu.

Krem Ordinary – właściwości

Ordinary krem może być stosowany do każdego rodzaju cery, ale szczególnie polecany jest do cery suchej i odwodnionej. Stosowany systematycznie szybko przywraca skórze odpowiedni poziom nawodnienia, zmiękcza ją i wygładza. Skóra staje się jędrna i elastyczna. Ordinary tworzy na skórze delikatny film, który skutecznie zabezpiecza ją przed utratą wody.

Konsystencja kremu jest bardzo lekka, co sprawia, że szybko się wchłania i makijaż można nakładać już po krótkim czasie. Grubsza warstwa kremu nałożona na noc działa jak maseczka. Choć krem na ogół nie powoduje podrażnień, to osoby o szczególnie wrażliwej cerze powinny wykonać próbę uczuleniową.
Krem jest kremem wegańskim i nie jest testowany na zwierzętach.