Woda różana do twarzy

Dzisiaj coraz częściej sięgamy po moc płynącą z serca natury – nie chcemy już stosować różnych syntetycznych kosmetyków. Czemu warto postawić na naturę? Jaki kosmetyk idealnie sprawdzi się w pielęgnacji naszej cery? Jak stosować wodę różaną? O tym wszystkim powiemy poniżej. 

Syntetyczne vs. naturalne kosmetyki

Na początek w ogóle warto powiedzieć, dlaczego lepiej jest zainwestować w naturalne kosmetyki zamiast tych syntetycznych. Otóż zasadniczo chodzi o to, że sztuczne kosmetyki niestety nie do końca leczą naszą cerę. One jedynie najczęściej tuszują problemy, jakie mamy i nic więcej. Tymczasem naturalne kosmetyki nie dość, że są o wiele, wiele tańsze, to jeszcze znacznie lepiej się sprawdzają. 

Woda różana – idealny przykład

Świetnym przykładem naturalnego kosmetyku jest właśnie woda różana. Cym ona takim szczególnym się charakteryzuje? Najczęściej stosuje się ją na włosy albo do cery twarzy. Woda różana bowiem to prawdziwa bomba witaminowa. Dzięki niej łatwo pozbędziemy się wszelkich przebarwień cery. Co więcej, świetnie działa ona u osób, które cierpią na pękające naczynka. Warto jeszcze dodać, że ładnie ona rozświetla cerę oraz pięknie nabłyszcza włosy.

Jak należy stosować wodę różaną? 

Do twarzy najlepiej jest stosować ją w formie toniku. Dwa razy dziennie przecieramy twarz wacikiem nasączonym taką wodą różaną. Z kolei do włosów najlepiej sprawdza się ona w postaci mgiełki. Wystarczy nią popryskać lekko wilgotne włosy i już będą się one pięknie błyszczały i się wygładzą na dodatek.