Zmywacz do paznokci, jaki wybrać?

Zmywacz do paznokci jest produktem niezbędnym, który musi mieć przy sobie każda osoba, która na co dzień nakłada lakier. Dzięki zmywaczowi można bowiem szybko usunąć emalie z paznokci, bez szkody dla płytki. Jednak są do wyboru produkty, które wysuszają paznokcie, a także takie, które dodatkowo ją nawilżają. Należy więc wiedzieć, jaki produkt wybrać, aby się sprawdził.

Jaki zmywacz do paznokci wybrać?

Najlepiej zdecydować się na produkt pozbawiony acetonu. Będzie wtedy pewność, że nie wysuszy płytki paznokciowej i przy odrobinie umiejętności, będzie w stanie usunąć całą emalię do paznokci, nawet tą w ciemnym kolorze. Jeszcze jakiś czas temu panowało błędne przekonanie, że zmywacz musi mieć w składzie aceton, bo tylko taki usunie ciemny lakier, obecnie wiadomo, że nie ma takiej potrzeby i można usunąć lakier ciemny, nawet korzystając ze zmywacza bez acetonu.

Jak pozbyć się ciemnego lakieru z płytki paznokcia?

Kiedy produkt nie zawiera acetonu, to warto przyłożyć wacik nasączony produktem do paznokci na tak długo, aż lakier się rozpuści. Dzięki temu będzie można bardzo szybko usunąć emalie z płytki. To wiele ułatwia, bo poprzez wycieranie lakieru może okazać się, że barwnik zostanie na płytce paznokcia. Jednak kiedy na jakiś czas wacik nasączony zmywaczem zostanie przyłożony do płytki, to bez problemu uda się usunąć położony na niej lakier, nawet ten w ciemnym kolorze, co wiele ułatwia.

Jakie zmywacze wybierane są najchętniej?

Zdecydowanie najczęściej wybiera się te zmywacze, które są wygodne w użytkowaniu. Jeśli chodzi o to, jaki produkt się sprawdzi szczególnie świetnie, to z pewnością należy zaliczyć do niego zmywacz występujący w chusteczkach nasączonych preparatem. To ta opcja wybierana jest najchętniej przez klientów.

Zmywacz idealny w podróży

W podróży, na której może się zdarzyć chęć zmiany koloru manicure, najlepiej sprawdzi się zmywacz w wacikach. Jest to bardzo wygodne i sprawia, że nie istnieje obawa wylania się preparatu w kosmetyczce. To właśnie w podróż najchętniej wybierane są zmywacze, do których nie ma konieczności korzystania z wacików czy waty, która powinna zostać nasączona zmywaczem. Chcąc usunąć emalie ze skórek, można skorzystać ze zmywacza występującego w pisaku, jednak ta opcja jest mniej popularna i dosyć trudno dostępna w drogerii stacjonarnej. Wybierając jednak dobrze zaopatrzoną drogerie, można rzeczywiście trafić i na tę formę zmywacza, która poradzi sobie z usunięciem niechcianego lakieru z płytki paznokcia, nawet w czasie podróży.