żel budujący

Co to jest żel budujący i jak go używać?

Mocne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Jednak niesprzyjające warunki, takie jak stres czy zła dieta, często powodują, że do salonu przychodzimy z plamami rozdwojonej, cienkiej i delikatnej skóry. Jednak produktem, który jest uważany za niezbędny w świecie stylizacji paznokci, jest żel do stylizacji, który ma pomocnika. Z jego pomocą możemy utwardzić i zbudować płytkę paznokcia lub rozszerzyć ją i nadać pożądany kształt. Dlaczego cenimy żel budujący i jak go prawidłowo stosować? 

Co to jest żel budujący?

Żel budujący tworzy szkielet całej stylizacji i stanowi doskonałą bazę do dalszej pracy.

Tego typu produkty są niezwykle wszechstronne. Ich zadaniem jest nie tylko budowanie i kształtowanie paznokcia, ale także rozszerzanie i wzmacnianie naturalnej płytki paznokcia.

Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku paznokci słabych i łamliwych lub narażonych na częste działanie wody lub chemii gospodarczej.

Formuła żelu jest idealna do utwardzania naturalnej płytki nazębnej do kolorowych żeli lub mieszanych lakierów. Z powodzeniem można nimi zamaskować mankamenty kolorystyczne m-sheetów – wtedy wybieramy żel do konturowania w kolorze różowym, bladoróżowym lub kamuflującym.

Żel ten można stosować zarówno na długie paznokcie, jak i przy rozciąganiu na formie. 

Jak aplikować żel budujący?

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać żel nakładamy w 1-2 warstwach i poddajemy działaniu lampy UV lub LED.

–  Najpierw jednak należy odpowiednio przygotować dłonie i paznokcie w następującej kolejności:

> dezynfekcja rąk,

> usunięcie skórek,

> pilnik do paznokci,

> odtłuszczenie blachy,

> podkład.

–  Następnie nałóż żel bazowy na paznokieć. Warstwa podstawowa musi być cienka. Leczymy w lampie.

–  Potem na płytkę paznokcia nakładana jest grubsza warstwa zagęszczacza – konieczne jest prawidłowe nałożenie żelu, przestrzegając zasad prawidłowej budowy paznokcia:
Ukształtuj krzywą C, u góry, ostrożnie przerzedź linię włosów.

–  Tę warstwę nakładamy również do lampy UV, lampy LED, po utwardzeniu i przemyciu zmywaczem warstwę tę należy przygotować pilnikiem.

–  Na koniec nakładana jest cienka warstwa lakieru nawierzchniowego, który wygładza płytkę paznokcia i nadaje jej piękny połysk. W technice wielofazowej ta warstwa jest końcową warstwą żelu.