lakiery hybrydowe

Jak właściwie nakładać lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy cieszy się wśród wielu pań ogromną popularnością. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest bardzo trwały. Aby jednak móc cieszyć się z jego zalet, zadbać należy o to, aby na pewno był on właściwie wykonany. Kluczowe jest tu oczywiście nakładanie lakieru hybrydowego. Jak to robić prawidłowo?

Manicure hybrydowy – co to jest i co jest potrzebne do jego wykonania?

Ogólnie rzecz ujmując, manicure hybrydowy to po prostu manicure wykonywany z wykorzystaniem lakieru hybrydowego, utrwalanego za pomocą specjalnej lampy UV. Jak wspomniano, cieszy się on ogromną popularnością wśród pań. Wynika to m.in. z tego, że cechuje go bardzo duża trwałość. Manicure wykonany lakierem hybrydowym może bez żadnego problemu utrzymywać się na paznokciach nawet kilka tygodni. Aby to jednak było możliwe, musi być on właściwie wykonany. Co jest do tego potrzebne? Wśród niezbędnych elementów wymienić trzeba:

  • lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
  • lampę UV,
  • base coat (baza),
  • top coat (lakier wierzchni),
  • cleaner (odtłuszczacz),
  • waciki,
  • a także bloczek polerski.

Samo wykonanie manicure hybrydowego składa się z kilku etapów.

Odpowiednie przygotowanie paznokci i nałożenie na nie bazy

lakiery hybrydowe

Jak wspomniano, wykonanie manicure hybrydowego składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Zacząć trzeba od przycięcia naskórka w celu odsłonięcia największej powierzchni płytek paznokci. Następnie płytki należy dokładnie odtłuścić za pomocą cleanera.

Warto wykorzystać do tego waciki. Dobrym pomysłem będzie również zmatowienie paznokci bloczkiem poleskim. Dopiero po takim przygotowaniu paznokci przejść można do kolejnego etapu, czyli do nałożenia bazy, czyli cienkiej warstwy lakieru bazowego. Koniecznie pamiętać trzeba o tym, aby przy wykonywaniu tej czynności nie dotykać lakierem skórek. Po nałożeniu bazy paznokcie należy włożyć pod lampę UV, aby utwardzić nałożony lakier bazowy.

Nakładanie lakieru hybrydowego oraz wierzchniego

W tym momencie przejść można do etapu nakładania na paznokcie lakieru hybrydowego. Pamiętać trzeba, aby lakier do hybryd nie zalał skórek. Aby tego uniknąć, warto przykładać pędzelek z lakierem na odległość 5 mm od skórek. Ważne jest także, aby sam pędzelek był przesuwany do końca paznokcia bardzo powoli. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie lakieru. Istotne jest także, aby nakładane warstwy lakieru były odpowiednio cienkie.

Pamiętać trzeba, że na efekt manicure hybrydowego wpływa znacząco także sama jakość lakieru. Dziś na rynku dostępne są różne lakiery hybrydowe. Wybór tego konkretnego nie powinien być przypadkowy. Warto stawiać na produkty sprawdzonych marek. Ostatni etap to włożenie paznokci pod lampę UV w celu utwardzenia lakieru hybrydowego, a następnie nałożenie lakieru wierzchniego i nabłyszczenie. Na koniec znów należy wykorzystać lampę UV w celu utwardzenia i utrwalenia efektu. Jak zatem widać, cały proces nie jest trudny. Pamiętać trzeba jednak o dokładności oraz stosowaniu dobrej jakości produktów.