pyłek do paznokci

Pyłki do paznokci – co warto o nich wiedzieć?

Pyłek do paznokci to prosty sposób na wyróżnienie się i stworzenie ciekawej stylizacji na dłoniach. Pyłki do paznokci mogą tworzyć bardzo różnorodne efekty, dzięki czemu niezależnie od indywidualnych preferencji i upodobań estetycznych, każdy jest w stanie ozdobić swoje dłonie w odpowiadający mu sposób. Co warto wiedzieć o pyłkach do paznokci?

Pyłki na paznokcie – w jaki sposób się je nakłada?

Pyłki do paznokci dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to pyłki, które wciera się w warstwę dyspersyjną, a drugi rodzaj to produkty, które sypie się na nieutwardzony lakier, a następnie całość pokrywa topem. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem, żeby nałożyć pyłek do paznokci, jest zanurzenie w nim specjalnego aplikatora z gumową końcówką, a następnie wtarcie produktu w utwardzony lakier. Na koniec paznokcie pokrywa się topem i ponownie utrwala całość, wykorzystując do tego celu lampę UV. 

Jakie efekty można uzyskać stosując pyłki do paznokci?

Pyłki na paznokcie pozwalają na stworzenie ciekawych, niebanalnych stylizacji. Każdy pyłek do paznokci daje nieco inny efekt, dzięki wykorzystaniu drobinek o różnych właściwościach. Najpopularniejsze pyłki do paznokci pozwalają na uzyskanie:

  • efektu holo, a co za tym idzie, pięknie mieniącej się płytki,
  • efektu syrenki, która zmienia kolor w zależności od kąta padania światła,
  • neonu, który świetnie się sprawdzi jako urozmaicenie letnich stylizacji. Neonowe kolory pięknie współgrają z opaloną skórą, nie tylko na dłoniach, ale też na stopach,
  • lustra – to jeden z najgorętszych trendów, pozwalających na uzyskanie idealnie gładkiej tafli,
  • kameleona, który za każdym razem daje zupełnie inny efekt, w zależności od tego, na jaki kolor zostanie położony oraz w jakim świetle będzie się znajdował

Pyłek do paznokci można położyć na wszystkie paznokcie lub tylko na niektóre. Warto eksperymentować z różnymi kolorami warstwy, która będzie kładziona pod pyłek, ponieważ ten sam pyłek położony np. na biały i na czarny lakier, może dać zupełnie inny efekt końcowy.