Dobór podkładu do tłustej cery

Wybór odpowiedniego podkładu do tłustej cery może nastręczyć nie lada problemów. Ze względu na specyficzne potrzeby takiej skóry konieczne jest znalezienie lekkiego, nie obciążającego kosmetyku, który ograniczy nadprodukcję sebum.

Specyfika skóry tłustej

Cera o skłonnościach do nadmiernego przetłuszczania się jest dość trudna. Największa nadprodukcja sebum występuje zazwyczaj w tak zwanej strefie T – czyli w okolicach czoła, nosa i brody.

Do wykonania odpowiedniego makijażu na skórze tłustej należy wybrać odpowiedni kosmetyk. To zadanie jest dość trudne, na szczęście oferujący kosmetyki Revlon sklep przychodzi z pomocą.

Podkład od Revlon do zadań specjalnych

Revlon Colorstay to podkład przygotowany, aby zapewnić świetne krycie dla cery tłustej. Nie powoduje zatykania porów, co szczególnie ciężko uzyskać przy tym rodzaju cery. Dodatkowo nie powoduje efektu tak zwanej maski. Szeroki wybór odcieni sprawia, że możliwe jest jego dopasowanie do potrzeb każdej skóry.

Dzięki zawartości lotnych silikonów, podkład świetnie się rozprowadza. Jednocześnie nie powoduje obciążenia cery i pomaga zapewnić znaczne ograniczenie nadprodukcji sebum.

Chroni i nawilża

Dodatek witamin E oraz A to znaczne wsparcie dla cery, również przetłuszczającej się. Pozwala na zachowanie młodego wyglądu na dłużej, a także pomaga chronić skórę i przyspiesza jej procesy regeneracyjne.

Formuła produktu została obmyślona tak, aby mógł byś stosowany przez cały rok. W tym celu dodano do niego filtr UPF 15, który zapewnia ochronę dla skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Podkład Colorstay od Revlon pozwala na uzyskanie świetnego efektu w makijażu, a jednocześnie nie obciąża – to sprawia, że jest produktem doskonałym do cery tłustej. Szeroka gama odcieni pozwala na dobranie optymalnego dla danego typu urody koloru.