leki na ból trzustki bez recepty

Jakie leki na ból trzustki bez recepty wybrać?

Problemy z trzustką nie dają większych objawów, dlatego warto regularnie badać się, aby zapobiegać poważnym chorobom, w tym rakowi trzustki. Okazuje się jednak, że pijąc regularnie wybrane zioła, lub witaminy na trzustkę, możemy wspomóc pracę organizmu polegającą na produkcji insuliny. Jaki lek bez recepty wybrać?

Jak działają leki na ból trzustki bez recepty?

Choroba trzustki może być ostra lub przewlekła. W przypadku zapalenia trzustki i bólu trzustki leczy się odpowiednimi lekami, takimi jak leki przeciwbólowe, a czasem operuje. Tabletki na trzustkę dostępne bez recepty, użyte w naparze zioła zawierają różne ekstrakty roślinne wpływające na wydzielanie soku trzustkowego, który zawiera enzymy trawienne. Czasami w różnych chorobach trzustki poziom tych enzymów jest niewystarczający. W dostępnych bez recepty lekach na trzustkę znajdziemy gotowe enzymy trzustkowe zwane pankreatyną – czyli grupę enzymów takich jak lipaza, amylaza i proteaza. Więcej dowiesz się tutaj.

leki na ból trzustki bez recepty

Jakie zioła na trzustkę wybrać?

Napar z ziela bylicy pomaga również w produkcji soku trzustkowego. Dodatkowo ma właściwości relaksujące i przeciwzapalne. Jest szczególnie przydatny w przypadkach „przejedzenia”, które powoduje uczucie ciężkości w żołądku. Jedną łyżkę ziela należy zalać szklanką wrzącej wody, odstawić na 15 minut, następnie przecedzić.


Jakie witaminy na trzustkę warto przyjmować?

Selen wytwarza peroksydazę glutationową, przeciwutleniacz, który jest niezbędny dla komórek. Jest to enzym współpracujący z witaminą E w celu ochrony błon komórkowych przed utlenianiem powodowanym przez wolne rodniki. Wiadomo, że wysoki poziom wolnych rodników powoduje przedwczesne starzenie się i przyczynia się do chorób układu krążenia, zaćmy i niektórych rodzajów raka. Niedobór selenu powoduje głównie raka okrężnicy, trzustki, prostaty, płuc i pęcherza moczowego.