Ciekawy sposób na ozdobę do nosa

Piercing to ciekawy i oryginalny sposób na wyrażanie siebie. Poprzez kolczyk możemy modnie ozdobić własne ciało. Najpopularniej przekłuwanym miejscem są uszy, ale ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się kolczyk w nosie.

Rodzaje piercingu do nosa 

Kolczyki w nosie to piękny dodatek do naszego ciała. W zależności od tego jaki chcemy osiągnąć efekt, mamy do wyboru wachlarz pełen kolczyków do nosa. Oto kilka podstawowych.

Nostril to rodzaj klasycznego i najpopularniejszego piercingu. Kolczyk może znajdować się po lewej lub prawej stronie płatka nosa.

High nostril to lekko odmieniona wersja klasycznego nostrila. Jego umiejscowienie znajduje się nieco wyżej, a także kolczyk w nosie przechodzi przez chrząstkę.

Bridge to mniej popularny piercing lecz bardzo oryginalne. Przekłucie robione jest nad nosem, między oczami. W tym miejscu używa się kolczyka do nosa w kształcie sztangi lub banana.

Septum to drugie z popularnych form piercingu. Kolczyk w kształcie podkowy umiejscowiony jest w chrząstce przegrody nosowej.

Jaki kolczyk do nosa wybrać? 

W drogeriach czy u jubilerów mamy dostępny pełen wachlarz wyboru w kolczykach do nosa. Różnią się one oczywiście nazwą, kształtem i materiałem, z którego są wykonane. Oto kilka kształtów kolczyków do nosa: 

  • sztangi – proste pręty z obu stron zakończone są nakrętkami,
  • kółka –  okrągłe kolczyki,
  • podkowy – okrągłe niedomykane kolczyki, zakończone obustronnie nakrętkami,
  • banany – lekko wygięte pręty, zakończone gwintami z obu stron,
  • labrety – pręty zakończone z jednej strony stopką, a z drugiej nakrętką, np. kulką.