Jak nawilżyć cerę?

Nawilżenie to jeden z najważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje skóra. Co istotne, wymaga tego każdy typ cery, choć niektórym kobietom wydaje się, że nawilżenie skóry bardzo tłustej spowoduje tylko jej nadmierne przetłuszczenie. Jest to nieprawda, wręcz przeciwnie, wysuszenie cery powoduje, że broni się ona przetłuszczaniem – lub też staje się wysuszona, podrażniona, a także szybciej się starzeje.

Dobre kosmetyki

Pewnie wiele kobiet zgodzi się co do tego, że niełatwo jest znaleźć dobry krem nawilżający. Niektóre produkty są za ciężkie, przez co zapychają pory skóry i powodują jej świecenie od razu po nałożeniu – takich kremów trzeba unikać. Jednak także te, które nawilżają zbyt lekko, także nie są dobre, gdyż działają tylko na powierzchni skóry i de facto nie dają większych rezultatów. Dobrą alternatywą dla takich produktów mogą być więc na przykład olejki do twarzy. Ich popularność jest coraz większa. Bardzo dobrym wyborem są też olejki do mycia twarzy oraz do demakijażu, zwłaszcza że produkty takie w standardowej wersji zwykle mocno wysuszają skórę, między innymi przez zawartość alkoholu w składzie.

Nie powinno się też zapominać o stosowaniu maseczek. Najlepsza będzie maseczka nawilżająca o dogłębnym działaniu, której nie zmywa się, lecz jej resztki wklepuje się w skórę (tu więcej: https://ecoandwell.pl/pl/blog/domowa-maseczka-nawilzajaca-5-sprawdzonych-przepisow-1535398018.html). Pozwoli to maksymalnie odżywić cerę i uchronić ją przed pojawianiem się negatywnych skutków przesuszenia, jak podrażnienie, szybkie starzenie, a także doraźnym efektem bardzo nieprzyjemnego w odczuciu ściągnięcia skóry.