Kolczyk w sutkach – jak powinniśmy się z nim obchodzić?

Kolczyki do sutków stają się coraz bardziej modną ozdobą, zakłada się je w salonach tatuażu i piercingu. Istotne jest to, aby zabieg wykonywany był w sterylnych warunkach – dzięki temu można uniknąć ewentualnych powikłań. 

Jak wykonać kolczyk w sutku?

Piercing sutków wykonujemy z różnych względów – ponieważ chcemy mieć tego typu ozdobę, bo ponoć kolczyk w sutkach zwiększa seksualne doznania. Kobiety nierzadko uważają, iż przekłute już sutki dodadzą im atrakcyjności. Zwykle męskie sutki przekłuwane są głębiej, aniżeli u pań, gdzie przekłucia są płytsze. 

Co należy zrobić, żeby mieć kolczyki w sutkach? Lepiej nie zakładać ich samodzielnie i tym bardziej u koleżanki. Osoba przekłuwająca sutki, winna wykonać przekłucie za pomocą sterylnej igły mającej wenflon, którą odpakuje w obecności klienta. Miejsce przekłucia jest dezynfekowane, a następnie mija chwila i kolczyki są założone i później sporo zależy od klientki. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z ofertą takich kolczyków pod tym adresem: https://crazyneedles.pl/kategoria/kolczyki-do-sutkow.

Jak prawidłowo zadbać o kolczyki w sutkach? 

  • miejsce przekłucia powinno być przemywane solą fizjologiczną albo specjalnym środkiem minimum 2-3 razy w ciągu dnia, 
  • można wykonywać także okłady z rumianku na opuchlizny, na spore obrzęki i dolegliwości bólowe po przekłuwaniu sutków pomocne będą okłady wykonane z gazików nasączonych w zimnym wywarze z kory dębu,
  • konieczne jest usuwanie osocza zmieszanego z krwią, które będzie się wydzielało z rany,
  • nie można dotykać miejsca nakłucia brudnymi rękoma,
  • trzeba nosić przewiewną bieliznę i umożliwić skórze oddychanie.