Kolczyki do pępka – jakie wybrać?

Kolczyki do pępka – jakie wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na kolczyk w pępku. Istnieje kilka rodzajów tej ozdoby. Najważniejsze jednak jest, aby kolczyk do pępka się nam podobał i był dla nas bezpieczny. Jaki więc kolczyk w pępku będzie najbardziej odpowiedni?

Kolczyki do pępka – rozmiar 

Kolczyk w pępku musi być właściwie dobrany. Wybierając kolczyk, powinniśmy zwrócić uwagę na jego długość i grubość. Dopasować powinniśmy także średnicę kulki. Rozmiar kolczyka w pępku musi zostać tak dobrany, żeby jego zakładanie i zdejmowanie nie sprawiało żadnych problemów. 

Kolczyki do pępka – materiał

Przy wyborze kolczyka do pępka należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Od materiału zależy bezpieczeństwo ozdoby. Najlepszym wyborem będzie kolczyk do pępka wykonany ze srebra, czyli metalu szlachetnego. Kolczyk do pępka z takiego materiału pozwoli nam na utrzymanie higieny i zagwarantuje bezpieczeństwo.

Kolczyki do pępka – rodzaje

Kolczyk do pępka musi być wykonany z odpowiedniego materiału i mieć właściwy rozmiar, ale musi się on nam także podobać wizualnie. Istnieje kilka rodzajów kolczyków do pępka:

  • bananabell, czyli zakrzywiona sztanga przypominająca banana, która jest zakończona ozdobnym elementem;
  • spiral ring, czyli kolczyk do pępka w kształcie spirali, na którego końcu znajduje się ozdoba;
  • ball captive ring, czyli kolczyk w kształcie pierścienia. Może znaleźć się na nim również element dekoracyjny. Inna jego nazwa to BRC;
  • top dangle ring, czyli duży zdobiony kolczyk, który znajduje się w górnej części pępka;